Cracovia. Tomas Vestenicky ma ofertę z Viktorii Pilzno

Cracovia chce wykupić Tomasa Vestenickiego z Romy, ale nie jest jedyną drużyną zainteresowaną młodym napastnikiem. - Mam ofertę z Viktorii Pilzno - przyznaje Słowak.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

Vestenicky trafił do Cracovii zimą na wypożyczenie z Romy. W umowie włoskiego klubu z krakowianami znalazła się klauzula wykupu zawodnika. Tyle że jeśli Cracovia zdecyduje się na zatrzymanie napastnika, Roma będzie mieć trzy tygodnie, by za ustaloną kwotę go odkupić.

20-letni piłkarz wiosną wystąpił w 13 meczach ekstraklasy, strzelił w nich jednego gola. Zaprezentował się na tyle dobrze, że krakowianie są bliscy decyzji o wpłaceniu Romie umówionej kwoty ( więcej tutaj ). Mają na to czas do 30 maja. Jeśli się nie zdecydują, nie brakuje klubów zainteresowanych zatrudnieniem Słowaka.

Nad interesami Vestenickiego czuwa Lubomir Moravcik, były reprezentant Czechosłowacji i Słowacji. Był w Krakowie przy okazji ostatniego meczu Cracovii z Lechią Gdańsk. - Od niego wiem, że mam ofertę z Viktorii Pilzno. Z kolei Roma wolałaby, bym grał na wypożyczeniu w Serie B. Ja chciałbym zostać w ekstraklasie - deklaruje napastnik.

Obserwuj @Damian_Golab

Więcej o: