Z Bydgoszczy do Cerrad Czarnych. Radomianie pozyskali przyjmującego

Łukasz Wiese, który w poprzednim sezonie bronił barw Łuczniczki Bydgoszcz podpisał kontrakt z Cerrad Czarnymi Radom. Zawodnik związał się z radomskim przedstawicielem w PlusLidze trzyletnim kontraktem

Wiese ma 195 cm wzrostu i gra na pozycji przyjmującego. W marcu skończył 23 lata i jest wychowankiem bydgoskiego Chemika. W ostatnim sezonie udaną miał zwłaszcza drugą część rozgrywek. Wielokrotnie z powodzeniem brał ciężar zdobywania punktów na swoje barki w zespole Łuczniczki. Jego dobra postawa nie uszła uwadze selekcjonera reprezentacji Polski. Stephane Antiga w kwietniu zaprosił przyjmującego na zgrupowanie drużyny narodowej w Spale. Nowy siatkarz klubu Cerrad Czarniu Radom nie krył satysfakcji z tego powodu.

- Naprawdę jest to dla mnie taki mocny, dodatkowy impuls, który tylko motywuje do dalszej ciężkiej pracy i pokazuje, że Stephane Antiga jest bardzo obiektywny i patrzy na wszystkich zawodników, nie tylko na wybraną czternastkę. To bardzo miłe i motywujące - podkreślił przyjmujący.

Tymczasem prezes Cerrad Czarnych Mariusz Szyszko podkreślił: - Cieszę się, że drużyna na kolejny sezon nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. Transfer Łukasza to potwierdzenie naszej polityki transferowej. Na kolejne lata chcemy budować zespół na perspektywicznych i utalentowanych zawodnikach - skomentował sternik radomskiego klubu.

Więcej o: