Miesięczne urlopy piłkarzy Lecha Poznań. A później wyjazd na obóz na Mazowsze

Piłkarze Lecha Poznań dostali już wolne i do treningów wrócą dopiero 13 czerwca. Tydzień później lechici wyjadą do Sochocina na dziesięciodniowy obóz przygotowawczy.

Lech Poznań ma już za sobą ten fatalny sezon 2015/16. W lidze zeszłoroczny mistrz Polski zajął zaledwie siódme miejsce, przegrał też finał Pucharu Polski. Tym samym Kolejorz nie zagra w europejskich pucharach, a - co za tym idzie - może też później rozpocząć przygotowania do sezonu.

Lechici dostali zatem cztery tygodnie urlopów. Do Poznania wrócą dopiero 13 czerwca. - Każdy z piłkarzy otrzymał rozpiskę treningową - mówi trener Jan Urban.

18 czerwca lechici zmierzą się w sparingu z Victorią Września na 85-lecie istnienia tego klubu. Kolejni sparingparnetrzy dopiero zostaną wyłonieni. Dwa dni później Kolejorz wyjedzie do podwarszawskiego Sochocina. Tam przez dziesięć dni zespół Lecha będzie przygotowywał się do sezonu w Hotelu Bonifacio i na pobliskim boisku.

Pierwszy mecz nowego sezonu lechici rozegrają 9 lipca. Rywalem poznaniaków w walce o Superpuchar Polski będzie Legia Warszawa. Tydzień później Lech Poznań ruszą rozgrywki ekstraklasy, lecz ligowy terminarz nie jest jeszcze ustalony.

Więcej o: