Volley jednak bez awansu. "Podziwiam Kamilę, że to wytrzymała"

W turnieju decydującym o awansie do drugiej ligi siatkarki z Płocka zajęły trzecie miejsce i w kolejnym sezonie znów zagrają w trzeciej lidze.

MUKS Volley to tegoroczny beniaminek. Na Mazowszu zajął trzecie miejsce za Nike Ostrołęka i Krótką Mysiadło. W turnieju półfinałowym w Mysiadle płocczanki zajęły drugie miejsce, premiowane awansem do fazy finałowej. W weekend w Tuliszkowie w powiecie tureckim spotkały się cztery ekipy, tylko najlepsza miała zapewniony awans szczebel wyżej.

W pierwszym meczu Volley zmierzy się z rywalem, którego trener Jerzy Chęciński obawiał się najbardziej - z Sandecją Nowy Sącz. Pierwszego seta rywalki wygrały 25:18, ale w drugim Volley po świetnej grze zrewanżował się tym samym wynikiem. Niestety, w trzecim secie od stanu 10:10 to Sandecja zagrała skuteczniej i wygrywała już 24:18. Wtedy nastąpił zryw młodego zespołu z Płocka, który zdobył cztery punkty. Przy stanie 22:24 prosty błąd zdecydował, że to Nowy Sącz wygrał seta do 22. Czwarta partia padła łupem rywalek do 20, dzięki czemu Sandecja wygrała mecz 3:1.

Kolejny mecz z gospodyniami był z serii "o wszystko". Volley przegrywał 0:2, ale po pięknej walce na przewagi wygrał trzecią partię. Niestety, w kolejnej przegrał do 18 i marzenia o awansie prysły. W ostatnim meczu zawodów siatkarki z Płocka pokonały 3:2 Burzę Borowa Wieś i zajęły trzecie miejsce. W potyczce decydującej o awansie Nowy Sącz 3:0 rozprawił się z gospodyniami.

- To były zespoły w naszym zasięgu. Ale przegraliśmy dwa mecze elementami obrony - ocenił trener Chęciński. - Nowy Sącz i Tuliszków pokazały, jak się powinno bronić, grać w polu. Gdy rywalki utrudniały zagrywkę, słabiej przyjmowaliśmy, nie było już krótkiej, lecz wymuszone wystawy na skrzydła.

Między innymi i z tego powodu mnóstwo wystaw - głownie na podwójny blok - trafiało do Kamili Marcinkowskiej. - Podziwiam ją, że to wytrzymała, graliśmy przecież trzy mecze dzień po dniu - dodał szkoleniowiec z Płocka.

Na drugą ligę ten zespół wymagałby kilku wzmocnień i - przede wszystkim - sponsora. Klub wciąż go szuka.

Teraz siatkarki czeka odpoczynek, w czerwcu - roztrenowanie. Latem seniorki ćwiczyć będą w Płocku, ok. 30 osób z młodszych grup pojedzie na obóz do Gdańska, pozostałe także będą trenowały w Płocku.

Wyniki płocczanek:

Volley - Sandecja Nowy Sącz 1:3 (18:25, 25:18, 22:25, 20:25)

Volley - Lis Tuliszków 1:3 (17:25, 20:25, 29:27, 18:25)

Volley - Burza Borowa Wieś 3:2 (25:19, 19:25, 21:25, 25:22, 15:11)

Skład: Emilia Bąkowska (kapitan), Kamila Marcinkowska, Izabela Chęcińska, Aleksandra Koperska, Aleksandra Olszowiec, Arleta Rutkowska, Agnieszka Baryła, Alicja Fabiszewska, Sandra Niedziałkowska, Joanna Wakuła, Aleksandra Komadowska, Marlena Mokrzanowska, Patrycja Dutkowska, Patrycja Kazula, Marta Wójcik.

Więcej o: