Sky Tower Run 2016, czyli mistrzostwa Polski w biegach po schodach

Sky Tower Run 2016, czyli mistrzostwa Polski w biegu po schodach zostaną rozegrane 21 maja we wrocławskim Sky Tower.

Sky Tower Run w tym roku otrzymał miano Mistrzostw Polski w biegu po schodach. Trasa wrocławskiego biegu prowadzić będzie na 49 piętro wieżowca. Jego uczestnicy do pokonania mają 1142 stopnie w 6 klasyfikacjach: generalnej - kobiet i mężczyzn, wiekowej, drużynowej w kategorii Firma - Sky Tower, drużynowej w kategorii media oraz "najszybszy w grupie".

Najlepsi zawodnicy, poza pucharami i medalami, otrzymają nagrody finansowe. Za zwycięstwo w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn jest to 5 000 złotych, za drugie miejsce 2 000 złotych i trzecie 1 000 złotych.

Dodatkowo 21 maja rozegrany zostanie Bieg Charytatywny, w którym na wieżę wbiegną znane osoby ze świata biznesu, sportu i kultury (m.in.: Urszula Włodarczyk, Maciej Zegan, Mariusz Jędra, Jerzy Michalak, drużyna Rugby Wrocław). Pierwsi zawodnicy Sky Tower Run 2016 przekroczą linię startu o godz. 10. i będą "wypuszczani" kaskadowo co 20 sekund.

- Wierzymy, że dla wszystkich uczestników nasz bieg będzie wyjątkowym przeżyciem, które pozostawi po sobie miłe wspomnienia. Będzie też okazją do pobicia swoich życiowych rekordów lub do zaszczepienia w sobie zamiłowania do biegania - mówi Dorota Żmiejko, manager ds. marketingu w Sky Tower.

Zgodnie z regulaminem limit zawodników wynosi 1 000 osób.

Wszyscy uczestnicy Sky Tower Run 2016 otrzymają pakiet startowy, w skład którego wejdą: techniczna koszulka biegowa, ręcznik, torba, baton energetyczny, woda i bezzwrotny numer startowy. Pakiety startowe będzie można odebrać w biurze zawodów, które będzie pracowało od poniedziałku, 16.05. na 1. piętrze Galerii Handlowej Sky Tower w godz. 12.-19. W dniu imprezy - od godz. 7. do 16.30.

- Do dyspozycji zawodników będą przebieralnie oraz zaplecze sanitarne znajdujące się na terenie Galerii. Będzie też depozyt czynny od godz. 8. do 18.30 - mówi Jacek Urbanowicz ze Stowarzyszenia Pro-Run Wrocław, kierownik Biura Zawodów Sky Tower Run. - Dodatkowo każdy zawodnik, który w zgłoszeniu podał swój numer telefonu otrzyma sms ze swoim wynikiem - dodaje.

Organizatorem Mistrzostw Polski w biegu po schodach we wrocławskim Sky Tower jest Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław. Partnerem biegu są: Kobiety na Medal, Centrum Terapii Zintegrowanej, Body Balance, Pan Kręgosłup i Fitness Academy. Spon sorzy: LC Corp, Robico, Grupa Ubezpieczeniowa Europa, Max-Fliz.

Więcej informacji i regulamin Sky Tower Run 2016 na www.skytowerrun.pl