W Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej wygrywali faworyci. I niespodzianka TRW

W 14. kolejce Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej drużyny z czołówki tabeli skromnie, ale wygrywały swoje mecze. Meblodrew Pewnik i Jagiellończycy 2:1 pokonali odpowiednio ZIB/OLCHEM i Marex. Na dwóch pierwszych miejscach w tabeli nic się nie zmieniło.

Na uwagę zasługuje również remis w meczu TRW Polska - Dawid. Drużyna TRW po trzech kolejnych zwycięstwach z zespołami z czołówki była zdecydowanym faworytem w spotkaniu z ostatnia drużyną w tabeli. Potknięcie TRW skrzętnie wykorzystał Klub 54 Exact Systems, który w spotkaniu drużyn, które walczą o miejsca w strefie medalowej pokonał SDP Koral Kłobuck 3:0. Warto odnotować asystę przy ostatniej bramce najstarszego gracza "Klubu" - Tomka Dederki.

- W nadchodzącym tygodniu czeka nas wiele ciekawych spotkań, których rozstrzygnięcia mogą sporo "namieszać" w ligowe tabeli - mówi Marcin Mazik z organizującego rozgrywki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dziś wieczorem (poniedziałek 16 maja przyp. red.) Jagiellończycy zagrają z TRW Polska (odpowiednio 2 i 4 drużyna w tabeli). Mierzący w mistrzostwo Jagiellończycy nie mogą tego meczu przegrać. TRW myśląc o podium, powinno szybko zapomnieć o remisie w spotkaniu z Dawidem i zagrać tak, jak kilka tygodni temu w meczach z Meblodrewem, Koralem czy Klubem 54. W drugim dzisiejszym spotkaniu zmierzą się Meblodrew Pewniak i Klub 54 Exact Systems (aktualnie 1 i 3 drużyna w tabeli). Ciekawie zapowiadają się też piątkowe mecze. SDP Koral Kłobuck nie najlepiej radzi sobie na wiosnę i myśląc o dogonieniu czołówki musi się przebudzić i przypomnieć sobie dyspozycję z rundy jesiennej. Zadanie to tym bardziej trudne, że czeka ich mecz z Meblodrewem, który myśląc o mistrzostwie, punktów już więcej gubić nie może. Kolejkę zakończą tzw. "branżowe derby" czyli spotkanie pomiędzy Klubem 54 Exact Systems a SGP. Mimo, że w tabeli drużyny dzieli sporo, spotkanie to tradycyjnie powinno być zacięte i interesujące.

Mecze Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej rozgrywane są na Miejskim Stadionie Piłkarskim "Raków".

Wyniki ostatnich spotkań:

Dawid - TRW Polska 0:0

Jagiellończycy - Marex 2:1 (A. Radosz, M. Glondalski - P. Purgal)

ZIB/OLCHEM - Meblodrew Pewniak 1:2 (P. Bochenek - J. Caban, J. Kostarczyk)

Klub 54 Exact Systems - Stacja Demontażu Pojazdów Koral Kłobuck 3:0 (M. Haręza 2, A. Żmuda)

Marex - SGP 1:0 (M. Popławski)

Terminy najbliższych spotkań:

16.05

godz. 19.00 TRW Polska - Jagiellończycy

godz. 20.30 Klub 54 Exact Systems - Meblodrew Pewniak (17 kolejka)

17.05

godz. 20.30 Dawid - ZIB / OLCHEM

20.05

godz. 19.00 Stacja Demontażu Pojazdów Koral Kłobuck - Meblodrew Pewniak

godz. 20.30 Klub 54 Exact Systems - SGP

Więcej o: