Siarka Tarnobrzeg pokonała Wisłę Puławy. Stal Stalowa Wola uratowała punkt z beniaminkiem

Zespół Siarki Tarnobrzeg w 31. kolejce II ligi pokonał przed własną publicznością Wisłę Puławy 1:0. Walcząca o utrzymanie Stal Stalowa Wola zaledwie zremisowała z przed ostatnim w tabeli Gryfem Wejherowo 1:1.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Drużyna Siarki Tarnobrzeg wciąż ma matematyczne szanse na awans do I ligi. Mimo problemów finansowych zespół prowadzony przez trenera Włodzimierza Gąsiora spisuje się zaskakująco dobrze. Siarkowcy w sobotę dołożyli cegiełkę do awansu innego drugoligowca z Podkarpacia - Stali Mielec. Pokonali jednego z konkurentów do awansu mieleckiej drużyny, Wisłę Puławy 1:0. Gola na wagę kompletu punktów zdobył w 30. minucie Jakub Głaz. Pomocnik przejął piłkę na połowie rywala i po chwili skutecznym strzałem z szesnastu metrów dał prowadzenie swojej drużynie.

Zwycięstwo pozwoliło Siarce wskoczyć na piątą pozycję w tabeli. Do czwartek w tabeli Wisły siarkowcy tracą sześć punktów. Do trzeciego, dającego bezpośredni awans miejsca mają osiem oczek straty. Do końca sezonu pozostało trzy kolejki do rozegrania.

Bramka: Głaz (30.)

Siarka: Beszczyński - Grzesik, Waleńcik, Sylwestrzak, Suchecki - Głaz (78. Chłoń), Stromecki, Stefanik, Więcek - Wróbel (84. Mandzelowski), Buczek (90. Koselak)

Wisła: Penkowec - Turzyniecki, Budzyński, Duda, Lisiecki (40. Gusocenko) - Szczotka, Słotwiński (46. Sedlewski Ż), Maksymiuk - Popiołek (76. Kalita), Kanarek Ż (46. Olszak Ż), Nowak.

Powodów do radości nie mogą mieć natomiast kibice Stali Stalowa Wola. Ich drużyna wprawdzie rzutem na taśmę wyrównała w meczu z Gryfem Wejherowo, ale nie zmienia to faktu, że Stalówka na boisku beniaminka zaprezentowała się słabo. W sobotę zespół trenera Ryszarda Kuźmy od 58. minuty musiał gonić wynik. Wówczas Tomasza Wietechę pokonał Piotr Okuniewicz. W końcówce wyrównał Bartłomiej Bartosiak.

Po remisie hutnicy wciąż nie mogą być pewni utrzymania. Na trzy kolejki przed końcem są tuż "nad kreską". Mają tylko trzy punkty przewagi nad szesnastym w tabeli Nadwiślanem Góra. Warto dodać, że w ostatniej kolejce Stal dopisze sobie trzy punkty za walkower z Okocimskim Brzesko. Jeśli wygra za tydzień z Legionovią Legionowo, przypieczętuje utrzymanie w II lidze.

Bramki: Okuniewicz (58.) - Bartosiak (89.)

Gryf: Ferra - Brzuzy Ż, Lewandowski, Wicki Ż, Dampc - Mońka, Nadolski, Wicon, Kołc - Tomczak (87. Koziara), Kuzimski (56. Okuniewicz).

Stal: Wietecha - Mistrzyk, Wawrzyński, Bogacz Ż, Kowalski - Przezak (74. Wrona), Kantor, Stelmach (75. Kołodziej), Giel (66. Oziębała), Bartosiak - Płonka.