Wigry sprawiły niespodziankę w Bydgoszczy. Zawisza pokonany

Wigry Suwałki wygrały 2:1, wyjazdowym spotkaniu 31. kolejki I ligi z Zawiszą Bydgoszcz. Jest to spora niespodzianka ponieważ Zawisza zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Dla obu drużyn ten mecz był bardzo ważny. Wigry cały czas nie są pewne utrzymania w I lidze. Natomiast gospodarze walczą o awans do Ekstraklasy. Wygrana Wigier przybliżyła troszkę zespół do osiągnięcia celu i zdecydowanie zmniejszyła szanse bydgoskiej drużyny na awans.

W pierwszej połowie bramki nie padły. Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze. Na prowadzenie w 49. minucie wyprowadził ich Wasił Panajtow. Drugą bramkę meczu również zdobył zawodnik Zawiszy. Samobójczym trafieniem w 62. minucie popisał się Piotr Stawarczyk. Decydujący cios, suwałczanie zadali jednak bez pomocy gospodarzy. Wynik spotkania ustalił w 73. minucie Miłosz Kozak.

W tym momencie Wigry zajmują 11. miejsce, jednak drużyny z którymi walczą o utrzymanie nie rozegrały jeszcze swoich spotkań w tej kolejce.

Zawisza Bydgoszcz - Wigry Suwałki 1:2 (0:0)

Strzelcy bramek: Wasił Panajtow (49.) - Piotr Stawarczyk (samobój 62.), Miłosz Kozak (73.)

Wigry: Salik - Bartkowski, Baran Ż, Karankiewicz, Bogusz - Kądzior, Wichtowski, Atancković Ż, Gąska (90. Żebrowski), Kozak - Adamek (74. Zapolnik)