Pewna wygrana szczypiornistów Warmii. Będą baraże?

Warmia Traveland Olsztyn pokonała na wyjeździe Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku 34:24. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur prawdopodobnie zagra w barażach o ekstraklasę.

Przed ostatnią kolejką fazy zasadniczej pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, olsztyński zespół zajmował drugie miejsce, z punktem straty do lidera. Tylko wygrana nad zespołem SMS-u Gdańsk, dawała Warmiakom przynajmniej prawo do gry w barażach o ekstraklasę.

Młodzi zawodnicy walczą od początku

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się dość nietypowo. Za faul na Piotrze Jarosiewiczu, w 46 sekundzie czerwoną kartką ukarany został Karol Królik, kapitan Warmiaków. Osłabienie ważnej postaci przyjezdnych miało wpływ na postawę olsztynian w pierwszych minutach meczu, gdyż gdańszczanie wkrótce objęli prowadzenie 4:1. Z minuty na minutę meczu goście przejmowali jednak coraz większą inicjatywę na parkiecie. Dobrze w ataku spisywał się Marcin Malewski, a pomagali mu Dominik Droździk i Paweł Deptuła. Ponadto ponownie o sobie dała również znać twarda obrona olsztynian. Dzięki tym elementom gry, przyjezdni do przerwy wygrywali 16:10.

- Czerwona kartka Karola sprawiła nam małe kłopoty - mówi Mateusz Gawryś, bramkarz Warmii Traveland. - Dzięki temu rywale wyszli na prowadzenie. Ale po słabym początku, nasza obrona zaczęła funkcjonować tak jak powinna. Konsekwentnie graliśmy w obronie i dzięki temu mogliśmy zbudować sobie solidną przewagę.

Warmia kontroluje przebieg meczu

Od początku drugiej części spotkania na boisku przeważał już tylko zespół Warmii. Młodzi zawodnicy SMS-u Gdańsk nie mieli też tyle sił, co w początkowych minutach meczu. Olsztynianie za to konsekwentnie grali w ataku oraz w obronie, dzięki czemu ich przewaga rosła. Świetnie zawody w ekipie Warmii rozegrał Marcin Malewski, który w całym spotkaniu rzucił aż 13 bramek. Ostatecznie Warmia Traveland pokonała SMS 34:24.

- Oprócz skrzydłowych SMS-u, pozostali zawodnicy rywali sprawiali wrażenie pogodzonych z porażką - uważa Gawryś. - W naszym zespole zaś widoczna była sportowa złość za wcześniejsze porażki z Wybrzeżem Gdańsk oraz Pomezanią Malbork. Pewnie kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na parkiecie, w pełni zasłużenie odnosząc zwycięstwo.

Olsztynianie zajmują teraz pierwsze miejsce w ligowej tabeli, lecz o jedno spotkanie mniej rozegrała ekipa Mebli Wójcik Elbląg. W przypadku zajęcia drugiego miejsca na koniec sezonu, Warmia o ekstraklasę będzie musiała grać w barażach.

SMS ZPRP Gdańsk - Warmia Traveland Olsztyn 24:34 (10:16)

SMS ZPRP: Kozłowski, Bartosik, Wenta - Marszałek 6, Jarosiewicz 4, Pedryc 3, Gądek 3, Komarzewski 2, Ziółkowski 2, Skuciński 1, Harasymek 1 Orpik 1, oraz Salacz, Sićko, Chełmiński

Kary: 0 min

Warmia: Gawryś - Malewski 13, Droździk 6, Kopyciński 5, Żółtak 4, Dzieniszewski 2, Paweł Deptuła 2, Kondracki 2 oraz Hegier, Królik, Krawczyk, Hegier, Koledziński.

Kary: 12 min