Reprezentant USA nowym środkowym Cerradu Czarnych Radom!

Siatkarz ze Stanów Zjednoczonych David Smith zagra w PlusLidze w barwach Cerradu Czarnych Radom. Zawodnik, który gra na pozycji środkowego bloku, podpisał z radomskim klubem roczny kontrakt

Amerykanin ma 31 lat i fanom siatkówki jest doskonale znany z występów w kadrze USA. Ostatnie lata reprezentował Tours VB. W barwach tego klubu cztery razy sięgnął po tytuł mistrza Francji. Po spotkaniach rewanżowych 1/6 finału tegorocznej Ligi Mistrzów znalazł się w drużynie gwiazd Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej. Zawodnik mierzący 201 cm wzrostu na swoim koncie posiada też złote medale krajowych rozgrywek Hiszpanii (CV Almeria). Ponadto jest niemal pewnym kandydatem do występu w swojej druzynie narodowej na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Smith siatkówką zainteresował się w college'u. Grał również w piłkę nożna. - Bardzo to lubiłem. Jednak rosłem coraz bardziej i John Speraw, który pracował wtedy na mojej uczelni, zasugerował mi siatkówkę. Grałem pod jego skrzydłami przez 4 lata - wspominał początki swojej przygody David Smith. Reprezentant USA zdradzając dlaczego na dobre zainteresował się siatkówką w jednym z wywiadów wymienił trzy czynniki: - Na pewno szybkość gry. Kolejna rzecz... nie wiem jak to określić, "wszystko w jednym"? Chodzi mi o to, że w grze bierze udział cały zespół, nie tylko jedna osoba. Musisz wykonać trzy odbicia, by zakończyć akcję, więc nie jesteś w stanie zrobić tego w pojedynkę. Ostatnia rzecz to, dla mnie osobiście, szansa na zobaczenie tych wszystkich miejsc, których pewnie nie byłbym w stanie odwiedzić wykonując każdy inny zawód. Może dla innych zawodników to nic specjalnego, ale dla mnie to duża zaleta siatkówki - mówił nowy siatkarz radomskiego klubu.

Więcej o: