Jastrzębski Węgiel. Grzegorz Kosok ponownie zawodnikiem śląskiego klubu

Grzegorz Kosok został nowym środkowym Jastrzębskiego Węgla. Zawodnik z Katowic wraca na Śląsk po rocznej przerwie.

Na ŚLĄSK.SPORT.PL piszemy także o siatkówce. Sprawdź na Facebooku >>

W minionych rozgrywkach Kosok był zawodnikiem Łuczniczki Bydgoszcz. W siatkówce klubowej największe triumfy święcił w barwach Asseco Resovii Rzeszów. Z klubem z Podkarpacia zdobył: dwukrotnie mistrzostwo kraju, dwa brązowe medale mistrzostw Polski, srebro PlusLigi, jak również Superpuchar Polski oraz srebrny medal Pucharu CEV.

Kosok jest wielokrotnym reprezentantem Polski. W barwach narodowych wywalczył złoty i brązowy medal Ligi Światowej oraz brązowy medal Mistrzostw Europy.

- Cieszę się, że udało nam się pozyskać tak doświadczonego i utytułowanego zawodnika, jak Grzegorz Kosok. Wierzę, że jego obecność w składzie Jastrzębskiego Węgla podniesie jakość drużyny, a młodszym kolegom z zespołu doda większej pewności siebie - mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

- Rok temu sytuacja Jastrzębskiego Węgla zmieniła się do tego stopnia, że nasze drogi musiały się rozejść. Teraz, po zmianach, sytuacja w klubie zrobiła się bardziej stabilna i obie strony wyraziły chęć, żeby znowu się spotkać. Bardzo się cieszę, że jestem z powrotem. Zrobię wszystko, żeby klub był ze mnie zadowolony pod względem sportowym - deklaruje 30-letni zawodnik.

Więcej o: