RIO 2016. Fabian Drzyzga i Piotr Nowakowski z Asseco Resovii w kadrze Polski na turniej w Tokio

Dwóch siatkarzy Asseco Resovii, Fabian Drzyzga i Piotr Nowakowski znalazło się w czternastoosobowej kadrze Polski, która pod koniec maja walczyć będzie w Tokio o kwalifikację olimpijską na igrzyska w Rio de Janeiro.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Niespodzianki nie było. Fabian Drzyzga i Piotr Nowakowski z Asseco Resovii oraz dwunastu innych siatkarzy rozpocznie niebawem walkę o udział w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. W piątek selekcjoner reprezentacji Polski Stephane Antiga podał czternastoosobową kadrę na turniej kwalifikacyjny w Tokio, który rozpocznie się 28 maja i zakończy 5 czerwca.

Oprócz Polski w Japonii zagrają reprezentacje Australii, Francji, Chin, Kanady, Iranu, Wenezueli oraz gospodarze. Przepustkę na igrzyska olimpijskie wywalczą cztery zespoły. Trzy najwyżej sklasyfikowane spoza Azji i najlepsza drużyna ze strefy azjatyckiej.

Zanim nasza reprezentacja wyleci do Tokio, w dniach 17-19 maja w Krakowie rozegra trzy spotkania w ramach XIV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. W memoriale biało-czerwoni zmierzą się z Belgią, Bułgarią i Serbią.

Kadra Polski na Tokio:

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

atakujący: Dawid Konarski, Bartosz Kurek

przyjmujący: Rafał Buszek, Michał Kubiak, Mateusz Mika, Artur Szalpuk

środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski

libero: Piotr Gacek, Paweł Zatorski.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.