Wszystkie śląskie kluby z licencją na grę w Ekstraklasie. Są sankcje dla Ruchu Chorzów

Komisja Licencji Klubowych przyznała wszystkim klubom Ekstraklasy licencję na grę na tym poziomie w przyszłym sezonie.

Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Oto decyzje Komisji Licencji Klubowych dotyczące śląskich klubów:

- Komisja postanowiła przyznać licencję na grę w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2016/2017 wszystkim klubom, które złożyły wnioski.

- Komisja postanowiła przyznać licencje na grę w rozgrywkach UEFA w sezonie 2016/2017 Górnikowi Zabrze, Piastowi Gliwice i Podbeskidziu Bielsko-Biała. Komisja postanowiła odmówić licencji na grę w rozgrywkach UEFA w sezonie 2016/2017 Ruchowi Chorzów. Przyczyną jest naruszenie wymogów F-03 i F-04 Podręcznika Licencyjnego, czyli zapłata niektórych zobowiązań powstałych przed 31 grudnia 2015 i wymagalnych przed 31 marca 2016 po dniu 31 marca 2016 oraz wysoki stan zobowiązań krótkoterminowych, który może wpływać na bieżącą płynność finansową klubu.

- Komisja postanowiła nałożyć sankcję regulaminową w wysokości 20.000 PLN na klub Ruch Chorzów za naruszenie wymogów F-03 i F-04 Podręcznika Licencyjnego poprzez niewykazanie niektórych przeterminowanych zobowiązań w dokumentacji licencyjnej oraz za zapłatę niektórych zobowiązań przeterminowanych po terminie 31 marca 2016 r. Ponadto Komisja nałożyła na Ruch Chorzów sankcję ograniczenia łącznego budżetu wynagrodzeń pracowników, w tym zawodników, do wysokości przewidzianej w złożonej przez klub prognozie finansowej.

- Komisja postanowiła nałożyć nadzory finansowe na Ruch Chorzów (w związku z ogólną sytuacją finansową klubu) i Podbeskidzie Bielsko-Biała (ze względu na konieczność monitorowania skutków finansowych spadku do niższej klasy rozgrywkowej)

- Komisja postanowiła nałożyć nadzory infrastrukturalne na Ruch Chorzów ze względu na występujące nieprawidłowości w zakresie wymogów infrastrukturalnych, co do których klub zostały zobowiązany do ich usunięcia do 30 czerwca 2016, przy czym wymóg dotyczący oświetlenia boiska musi być spełniony do 15 października 2016. Ponadto Komisja postanowiła nałożyć nadzór infrastrukturalny na Podbeskidzie Bielsko-Biała ze względu na trwający proces odbiorów związanych z zakończeniem budowy stadionu.

Więcej o: