Cerrad Czarni Radom zakontraktowali mistrza świata kadetów!

Jakub Ziobrowski siatkarzem Cerradu Czarnych Radom. Kontrakt mistrza świata i złotego medalisty mistrzostw Europy kadetów obowiązywać będzie przez trzy sezony

Zawodnik urodzony w 1997 roku jest wychowankiem klubu AKS V LO Rzeszów. Gra na pozycji atakującego i jest jednym z najbardziej utalentowanych siatkarzy młodego pokolenia. W minionym roku bronił barw reprezentacji Polski, która odniosła pasmo sukcesów. Kadeci wygrali Olimpijski Festiwal Młodzieży, zdobyli tytuł najlepszej drużyny Europy, w końcu triumfowali w mistrzostwach świata. To największy sukces reprezentacji Polski w tej kategorii wiekowej - charakteryzuje nowego gracza Czarnych oficjalna strona internetowa radomskiego przedstawiciela w PlusLidze.

Jakub Ziobrowski razem z kolegami z kadry w oficjalnych turniejach nie przegrali żadnego meczu. - Ten sezon był naprawdę udany. Wygraliśmy wszystko, co było tylko możliwe, bez żadnej porażki. Były to najważniejsze imprezy w moim życiu. Takie sukcesy na pewno motywują do dalszej ciężkiej pracy i budują wiarę w samego siebie. Sezon pozostawił po sobie wiele niezapomnianych wrażeń i wierzę, że to nie ostatni taki moment w mojej rozpoczynającej się karierze - zapewniał utalentowany zawodnik w jednym z wywiadów.

W sezonie 2015/2016 reprezentując Szkołę Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale Jakub Ziobrowski z powodzeniem występuje w rozgrywkach I ligi. Zespół uczniów SMS na zapleczu siatkarskiej ekstraklasy awansował do finału. Ponadto w barwach AKS V LO Rzeszów wywalczył złoty medal mistrzostw Polski juniorów. Został uznany MVP turnieju finałowego, zapewniając sobie również tytuł najlepszego atakującego, także najlepiej zagrywającego. Jakub Ziobrowski ma 200 cm wzrostu.

Więcej o: