Warmia Olsztyn zagra w barażach? Ważny mecz w Gdańsku

Szczypiorniści Warmii Traveland Olsztyn w ostatnim spotkaniu w fazie zasadniczej tego sezonu zmierzą się z SMS Gdańsk. Tylko zwycięstwo daje Warmiakom grę w barażach o ekstraklasę. - Póki piłka w grze, my nie zamierzamy się poddawać i wciąż walczyć o ekstraklasę dla Olsztyna - zapowiada Sebastian Koledziński, rozgrywający olsztynian.

Na trzy kolejki przed końcem sezonu, Warmia Travlenad Olsztyn miała aż cztery punkty przewagi nad drugim zespołem w tabeli. Przegrywając ostatnie ligowe spotkanie z Pomezanią Malbork 29:30, Warmiacy spadli na pozycję wicelidera rozgrywek. Podopieczni trenera Giennadija Kamielina piastowali fotel lidera aż przez pół roku, aby na kolejkę przed końcem sezonu stracić wydawało się pewny awans do ekstraklasy.

- Wciąż nie dowierzam, że przegraliśmy to spotkanie i opuściliśmy pierwsze miejsce w tabeli - przyznaje Sebastian Koledziński, rozgrywający Warmii Traveland. - Mieliśmy sporą przewagę punktową nad resztą zespołów, którą straciliśmy na własne życzenie. Mogliśmy w spokoju dowieźć zwycięstwo na zapleczu ekstraklasy do końca sezonu, lecz to nam się nie udało.

Warmia może zagrać w barażach

W ostatnim spotkaniu w fazie zasadniczej, olsztynianie zmierzą się na wyjeździe ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku. Zespół z Trójmiasta w tym sezonie wygrał tylko osiem spotkań (m.in. z Orlen Wisłą II Płock czy Spójnią Gdynia), a obecnie zajmuje w tabeli odległe, jedenaste miejsce. W pierwszym meczu między tymi zespołami, lepsza okazała się Warmia, wygrywając 34:25.

- Ekipa SMS-u jest bardzo młoda, ambitna oraz wybiegana - zauważa szczypiornista Warmii. - W tym zespole nie brakuje młodych talentów, którzy będą chcieli pokazać się z bardzo dobrej strony w swoim ostatnim meczu. Większość z nich kończy bowiem naukę w szkole i muszą oni rozglądać się za nowym pracodawcą. Dlatego spodziewamy się bardzo ciężkiego spotkania.

Warmia Traveland ma tylko teoretyczne szanse na zajęcia pierwszej lokaty. Olsztynianie mają punkt straty do liderami, jakim jest ekipa Mebli Wójcik Elbląg. Elblążanie w weekend zmierzą się bowiem z ostatnim w tabeli Mueller MKS Grudziądz. W przypadku zwycięstwa zespołu z naszego regionu, tylko komplet punktów zdobyty w Trójmieście daje Warmiakom grę w barażach o ekstraklasę.

- Każdy z nas myślał, że po wygraniu sobotniego spotkania pójdziemy na zasłużone urlopy - przyznaje Sebastian Koledziński. - Rzeczywistość okazała się jednak inna, a nam pozostała tylko walka o baraże. Póki piłka w grze, my nie zamierzamy się poddawać i wciąż walczyć o ekstraklasę dla Olsztyna.

Początek sobotniego meczu o godz. 13.

Spotkania 26. kolejki:

- Sokół Browar Kościerzyna - MKS Kalisz 30:31; Spójnia Gdynia - Real Astromal Leszno, MKS Poznań - Wolsztyniak Wolsztyn, SMS ZPRP Gdańsk - Warmia Traveland Olsztyn, SPR Polski Cukier Pomezania Malbork - Orlen Wisła II Płock, Wybrzeże Gdańsk - ŚKPR Świdnica, Mueller MKS Grudziądz - Meble Wójcik Elbląg.

I LIGA

Więcej o: