Wrocław: Mistrzostwa Europy w tańcach Standardowych

W sobotę kilkudziesięciu zawodników z ponad 30 krajów rywalizować będzie w Mistrzostwa Europy w Tańcach Standardowych. Mistrzostwa rozegrane zostaną we wrocławskiej Hali Stulecia.

Na każdym etapie eliminacji, aż do finału, pary zaprezentują 5 tańców standardowych, takich jak: walc angielski, tango, walc wiedeński, fokstrot i quickstep. Wydarzeniu będą towarzyszyć dodatkowe turnieje, tak, aby widzowie mogli jak najdłużej oglądać gorące rytmy latynoamerykańskie.

Głównym organizatorem zawodów jest Federacja Tańca Sportowego reprezentująca polski taniec w rywalizacji sportowej World Dance Sport Federation, uczestnicząca również w ruchu olimpijskim pod egidą Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Partnerem wydarzenia jest organizator The World Games 2017. To Igrzyska Sportów Nieolimpijskich, których Wrocław będzie gospodarzem w lipcu 2017 roku, a sporty taneczne zostaną rozegrane w gronie 31 różnorodnych, widowiskowych dyscyplin. Dla zawodników i organizatorów będzie to okazja do zaznajomienia się z obiektem na rok przed Igrzyskami.

W przyszłym roku, w trakcie Igrzysk Sportów Nieolimpijskich oprócz tańców standardowych zobaczymy także tańce latynoamerykańskie i najlepszych specjalistów od akrobatycznego rock'n'rolla i salsy.

Więcej o: