Lech Poznań sprzed lat. Można obejrzeć mecz z Flamurtari Vlora z 1988 roku

Fragmenty pojedynku Lecha Poznań z Flamurtari Vlora w nieistniejącym już Pucharze Zdobywców Pucharów w 1988 roku pokaże w czwartek o godz. 20 telewizja klubowa LechTV. Ten mecz poprzedzał starcie Kolejorza z FC Barceloną

Poznaniacy w polskiej ekstraklasie spisywali się słabo, ale zdobyli w 1988 roku Puchar Polski i awansowali w związku z tym do Pucharu Zdobywców Pucharów. Ich pierwszym rywalem był albański zespół Falmurtari Vlora. Wyjazd do Albanii byłwtedy sporym wyzwaniem logistycznym - mówimy wszak jeszcze o czasach Polski Ludowej i epoce, w którj Albania była w skali Europy specyficznym, wyalienowanym krajem. Lech wygrał tam 3:2. Lech TV pokaże obszerne fragmenty rewanżu w Poznaniu, które się zachowały w archiwach telewizyjnych. Będzie można zobaczyć piłkarzy tamtej epoki.

Ten mecz przeszedł do historii także z tego powodu, że w jego trakcie spiker podał informację iż w rozgrywanym równolegle w Warszawie meczu Legii z Bayernem Monachium warszawiacy przegrywają 1:6 (ostatnie wynik brzmiał 3:7). Reakcja widowni była pamiętna.

Studio przed meczem poprowadzą Agnieszka Maćkowiak i Jarosław Araszkiewicz, były piłkarz Lecha z tamtych lat.

Więcej o: