Oskar zagrał do końca i odrobił straty do Ursusa

Piłkarze Oskara Przysucha zremisowali w stolicy z Ursusem, a gola dającego beniaminkowi jeden punkt - w już doliczonym czasie gry - zdobył Mateusz Jaworski.

W pierwszym terminie, obie ekipy nie wyszły na boisko, bowiem goście do Warszawy nie dojechali. Powodem takiego niecodziennego wydarzenia, była choroba podopiecznych Bolesława Strzemińskiego. W środę już nic nie stanęło na przeszkodzie, by pojedynek rozegrać.

Pierwsza połowa do momentu uzyskania przez Ursusa bramki miała jednostronny przebieg. To właśnie gospodarze zepchnęli przeciwników do defensywy i co chwila przeprowadzali akcje w pobliżu bramki Filipa Adamczyka. Na szczęście golkiper Oskara nie miał zbyt wiele pracy, bo dobrze ze swoich obowiązków wywiązywała się defensywa beniaminka.

W końcu w 27 minucie Adamczyk skapitulował a gola ustalającego wynik pierwszej połowy zdobył Arkadiusz Ciach, który wykończył ładną zespołową akcję. W samej końcówce Oskar zaczął grać odważniej, ale niewiele z tego wynikało.

Tymczasem pięć minut po zmianie stron goście wykonywali stały fragment gry a piłkę w pole karne Ursusa wrzucił Piotr Kornacki. Tam dopadł do niej Mateusz Jaworski i nie dał najmniejszych szans na interwencję Dominikowi Puskowi.

Zanim gospodarze otrząsnęli się po utracie gola, to minęło nieco ponad kwadrans. Właśnie w 66. minucie bardzo efektowną paradą popisał się Adamczyk, wybijając na róg piłkę zmierzającą w samo okienko bramki.

Niestety w 80. minucie golkiper Oskara skapitulował, a drugiego gola na swoim koncie dopisał Ciach. tym razem wykorzystał on rzut karny.

Gdy wydawało się, że takim też rezultatem zakończy się spotkanie, to już w doliczonym czasie gry w polu karnym miejscowych powstało olbrzymie zamieszanie, a piłkę do bramki Ursusa próbowało wbić kilku zawodników Oskara. W końcu ta sztuka udała się Jaworskiemu i tym samym kapitan przysuszan ustalił wynik pojedynku.

Ursus Warszawa - Oskar Przysucha 2:2 (1:0)

Bramki: Ciach 2 (27., 80) - Jaworski (50., 90+1),

Oskar: Adamczyk - Kobryń, Jaworski, Moskwa, Kornacki, Gil (46. Obuch), Najdzik, Maciejak, Skałbania (73. Menzhega), Sapieja, Madej.

Więcej o:
Copyright © Agora SA