Cracovia. Miroslav Covilo przed meczem z Pogonią: Nie ma dużej presji [WIDEO]

- Wierzyliśmy, że możemy walczyć o coś więcej niż utrzymanie - mówi przed kamerą klubowej telewizji Miroslav Covilo, pomocnik Cracovii. W środę o godz. 20.30 jego drużyna gra w Szczecinie z Pogonią.

Facebook?  | A może Twitter? 

Na dwie kolejki przed końcem sezonu Cracovia zajmuje trzecie miejsce w tabeli ekstraklasy. Jeśli wygra z Pogonią, zapewni sobie co najmniej czwartą pozycję i udział w eliminacjach Ligi Europy.

- Zrobiliśmy krok do przodu. W rundzie finałowej zagraliśmy tak, jak chcieliśmy. Teraz nie ma dużej presji. Wiemy, co mamy robić - mówi Serb.

Cracovia to obok Piasta Gliwice jedna z największych niespodzianek sezonu. - Wierzyliśmy, że możemy walczyć o coś więcej niż utrzymanie. Teraz jesteśmy na trzecim miejscu, ale mamy jeszcze dwa bardzo ważne mecze. Musimy punktować, żeby zostać na podium - podkreśla.

Najbliższy rywal krakowian do czwartego Zagłębia Lubin traci już pięć punktów i ma małe szanse, by wywalczyć miejsce gwarantujące grę w pucharach. Covilo nie lekceważy jednak rywala. - Oglądałem mecze Pogoni u siebie i we wszystkich grali dobrze, nie przegrywali. Dopiero ostatnio pokonało ich Zagłębie. Mam nadzieję, że to się powtórzy i przywieziemy punkty. Ale to na pewno będzie ciężki mecz, Pogoń jest dobrą i twardo grającą drużyną - przyznaje.

Relacja ze spotkania Pogoni z Cracovią na krakow.sport.pl.

 
Więcej o: