Roszady kadrowe w Czarnych. Pliński odchodzi, Żaliński zostaje

Daniel Pliński, środkowy bloku i dotychczasowy kapitan Cerradu Czarnych Radom nie przedłuży wygasającej 30 czerwca umowy z radomskim przedstawicielem w PlusLidze. Tymczasem na kolejne trzy sezony zostaje w Radomiu przyjmujący Wojciech Żaliński

Negocjacje co do dalszej współpracy Daniela Plińskiego z Cerrad Czarnymi zakończyły się fiaskiem - tak można podsumować informację na ten temat. 38 - letni środkowy wypełni obowiązujący do 30 czerwca kontrakt, a potem przeniesie się do innego klubu.

- Daniel wypełni kontrakt, a po jego wygaśnięciu, czyli 30 czerwca, nie będzie on przedłużony. Szkoda, że tak się stało. Przy okazji chciałby podziękować naszemu kapitanowi za profesjonalizm, za sezony gry w Radomiu. Tak jest w sporcie, że jedni zawodnicy odchodzą, a inni przychodzą - skomentował Sławomir Monik, rzecznik Cerradu Czarnych.

Przypomnijmy, że Pliński jest już siódmym zawodnikiem, który po 30 czerwca opuści Radom. W sezonie 2016/2017 w Cerrad Czarnych nie zobaczymy też Lukasa Kampy, Patryka Szczurka, Zacka La Cavery, Igora Grobelnego, Bartłomieja Grzechnika oraz Artura Szalpuka.

Tymczasem już oficjalnie możemy poinformować, że przyjmujący Wojciech Żaliński zostaje w ekipie trenera Roberta Prygla. Skrzydłowy radomian oraz reprezentacji Polski podpisał nową umowę, która ma obowiązywać przez trzy kolejne sezony.

- To jest potwierdzenie, że w klubie pracujemy pełną parą. Oczywiście cieszymy się, że Wojtek u nas zostaje. Podkreślam, że władze klubu oraz trener Robert Prygiel robią wszystko, by na następny sezon zbudować nie gorszy sportowo zespół. Rozmowy z zawodnikami są prowadzone, a o ich finalizacji będziemy informować na bieżąco - dodał Sławomir Monik.

Więcej o: