Kampa zagra w PlusLidze, ale nie Cerrad Czarnych Radom!

Włodarzom Cerradu Czarnych nie udało się zatrzymać w Radomiu rozgrywającego Lukasa Kampy. Reprezentant Niemiec w przyszłym sezonie zagra jednak w PlusLidze, w barwach Jastrzębskiego Węgla

- "Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz klub podpisał kontrakt z Lukasem Kampą. Zawodnika tego nie trzeba szerzej przedstawiać fanom siatkówki w Polsce. Reprezentant Niemiec to gwiazda europejskiego formatu, jeden z czołowych graczy na swej pozycji" - czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej klubu z Jastrzębia Zdroju.

Siatkarz, który przez ostatnie dwa sezony występował w Cerrad Czarnych, na pozycji rozgrywającego w Jastrzębskim Węglu na pozycji rozgrywającego Michała Masnego. Przypomnijmy, że Słowak przeniósł się do Lotosu Trefla Gdańsk.

- Odejście Michala Masnego to na pewno wielka strata dla klubu oraz drużyny i na pewno nie jest łatwo zastąpić takiego zawodnika, jak "Miśkin". Ale Lukas Kampa jest rozgrywającym, który również może wnieść pozytywną jakość do naszej gry i dobrze zastąpić "Miśkina". Cieszę się, że zdołaliśmy pozyskać Lukasa - zawodnika z doświadczeniem z PlusLidze i bardzo utytułowanego na arenie międzynarodowej - komentuje Mark Lebedew, trener Jastrzębskiego Węgla.

Warto dodać, że Kampa jest już szóstym graczem, który po świetnym sezonie w Radomiu (Czarni zajęli 6. miejsce) odchodzi z radomskiego klubu. Wcześniej z Czarnymi pożegnali się Patryk Szczurek, Bartłomiej Grzechnik, Zack La Cavera, Artur Szalpuk i Igor Grobelny.

Więcej o: