GKS Tychy. Zmiany kadrowe w drużynie wicemistrza Polski

GKS Tychy rozpoczął przygotowania do nowego sezonu, w którym znowu ma się bić o mistrzostwo Polski. Niestety, na razie kadra śląskiej drużyny jest słabsza niż w minionych rozgrywkach.

Na ŚLĄSK.SPORT.PL piszemy także o hokeju. Sprawdź na Facebooku >>

Złe wieści dotyczą defensywy GKS-u. Karierę postanowił bowiem zakończyć Łukasz Sokół, który był związany z GKS-em od 2007 roku. - Mam pewien pomysł, co dalej. Jest on związany ze sportem, ponieważ kończę studia licencjackie w raciborskiej filii Akademii Wychowania Fizycznego. Jeszcze nie wiem, czy zostaniemy w Tychach, czy wrócimy do rodzinnej Bydgoszczy - mówi były reprezentant Polski, który z tyskim zespołem zdobył jeden tytuł mistrza Polski, pięć wicemistrzostw, dwa brązowe medale oraz cztery Puchary Polski. Ostatni sezon nie był dla niego zbyt udany - w meczu o Superpuchar nabawił się poważnej kontuzji obojczyka, która wykluczyła go z gry na trzy miesiące. W fazie play off obrońca zmagał się z powracającym urazem mięśnia przywodziciela - Dziękujemy Łukaszowi za tę niemal dekadę spędzoną w GKS-ie Tychy. Za emocje, których nam dostarczył, zaangażowanie w sprawy zespołu i zdrowie, które poświęcił dla sukcesów tyskiego klubu - mówi Grzegorz Bednarski, prezes zarządu Tyskiego Sportu.

Niestety, w tyskim klubem rozstał się też czeski obrońca Michael Kolarz, który związał się umową z mistrzem Polski, Comarch Cracovią.

Czas na dobre wieści. Nową, dwuletnią umowę podpisał Josef Vitek. Dla Czecha będzie to kolejno piąty i szósty sezon w trójkolorowych barwach. W ostatnich miesiącach Vitek był najlepszym tyskim hokeistą w klasyfikacji kanadyjskiej - zdobył 58 punktów za 26 bramek i 32 asysty.

Nowe kontrakty podpisali również napastnicy Dawid Majoch i Patryk Kogut. Pierwszy z nich reprezentuje tyski klub od sezonu 2014/2015. Kryniczanin w ostatnich miesiącach zagrał w 38 meczach, podczas których zdobył siedem punktów za trzy bramki i cztery asysty. Kogut przeszedł do Tychów z Naprzodu Janów w połowie sezonu 2014/2015. Pochodzący z Katowic napastnik rozegrał w ostatnim roku 49 spotkań, w czasie których zdobył dziewięć bramek i zanotował dwanaście asyst.

Przypominamy, że nowym zawodnikiem GKS-u jest obrońca Kamil Górn,y pozyskany z JKH GKS-u Jastrzębie.

Więcej o: