Najwyższy gracz PlusLigi zasilił Asseco Resovię

Mierzący 217 cm wzrostu środkowy bloku, Bartłomiej Lemański będzie od nowego sezonu występował w barwach wicemistrza Polski Asseco Resovii. 20-latek podpisał trzyletni kontrakt.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Bartłomiej Lemański to wychowanek Metra Warszawa, z którym przez lata współpracowała Asseco Resovia. Efektem tej współpracy było m.in. podpisanie kontraktu z najwyższym obecnie zawodnikiem w PlusLidze. Przez ostatnie dwa lata, Lemański grał jednak na wypożyczeniu w Politechnice Warszawskiej, ze znakomitym zresztą skutkiem.

W tym sezonie zajął czwarte miejsce w lidze w klasyfikacji środkowych bloku. Rozegrał 28 meczów, zdobył 69 punktów blokiem, 24 zagrywkami i 137 po atakach, przy 64-procentowej skuteczności. Był pewnym punktem zespołu trenera Jakuba Bednaruka.

Do Rzeszowa ściągnięty został nieco awaryjnie. Resoviacy muszą bowiem postawić na polskich środkowych, ponieważ na ataku i na przyjęciu mają obecnie samych zagranicznych graczy, a w PlusLidze na boisku musi występować trzech Polaków. Lemański zajmie więc miejsce Ukraińca Dmytro Paszyckiego, który najprawdopodobniej opuści Asseco Resovię.

Nowy środkowy bloku wicemistrzów Polski debiut w ich barwach ma już jednak za sobą, choć nigdy nie był w składzie Asseco Resovii. Ale przed minionym sezonem, w finale Memoriału im. Zdzisława Ambroziaka, w jednym z setów zagrał w "pasiaku" z nazwiskiem Damiana Wojtaszka... Asseco Resovia do Warszawy udała się w mocno okrojonym składzie, a do tego kostkę podkręcił właśnie Paszycki i rzeszowianie musieliby na środku grać drugim rozgrywającym. Lemański został wtedy "wypożyczony" do ekipy trenera Kowala.

Nowy gracz Asseco Resovii, jako kadet wywalczył w 2013 roku srebro mistrzostw Europy i brąz mistrzostw świata. Ma aż 217 cm wzrostu, jest najwyższym siatkarzem występującym w PlusLidze.

Bartłomiej Lemański to kolejny gracz, który wzmocnił Asseco Resovię. Wcześniej kontrakty z ekipą wicemistrzów Polski podpisali Serb Marko Ivović , Kanadyjczycy Gordon Perrin i Gavin Schmitt, Francuz Thibault Rossard oraz młody libero Mateusza Masłowski. Klub nie przedłużył umowy z Krzysztofem Ignaczakiem , a oprócz niego z Rzeszowa odeszli też Bartosz Kurek, Dominik Witczak, Amerykanin Russell Holmes, Francuz Julien Lyneel i Bułgar Nikołaj Penczew . Ten ostatni jest podobno blisko pozostanie w PlusLidze i gry w PGE Skrze Bełchatów. Do Indykpolu AZS-u Olsztyn wypożyczony zostanie natomiast Aleksander Śliwka.

Transfer Lemańskiego praktycznie zamyka skład Asseco Resovii na nowy sezon. Niewiadomo jeszcze co będzie z wspomnianym Paszyckim, a także jak potoczą się losy kapitana Oliega Achrema. Ten na razie nie porozumiał się z klubem odnośnie nowego kontraktu. Kibice zbierają podpisy pod apelem do klubu i Achrema, ale decyzja na razie nie zapadła. Jeśli Achrem odejdzie, rzeszowianie będą musieli poszukać przyjmującego, choćby na kilka miesięcy. Amerykanin Thomas Jaeschke do zespołu dołączy bowiem dopiero pod koniec roku, wcześniej wraca do USA kończyć studia.

Zobacz wideo

Dziewczyna Grzegorza Krychowiaka Celia Jaunat została "szafiarką". Założyła modowego bloga [ZDJĘCIA]

Więcej o: