Co dalej z Arkadiuszem Głowackim? "Jeśli zostanie, to nie w takim wymiarze jak teraz"

Arkadiusz Głowacki miał po tym sezonie zakończyć karierę, ale być może uda się go nakłonić do zmiany zdania. - Jestem za tym, żeby został, ale nie wszystko zależy ode mnie - mówi Dariusz Wdowczyk, trener Wisły Kraków.

Facebook?  | A może Twitter? 

Jeszcze kilka miesięcy temu Głowacki zapowiadał, że wraz z końcem sezonu kończy piłkarską karierę. Ostatnio tak zdecydowanie już tego nie deklarował. Trener Wdowczyk zapowiedział, że w poniedziałek poinformuje o przyszłości kapitana Wisły.

- Arek prowadzi rozmowy z przedstawicielami klubu. Jestem za tym, by z nami został, nie wszystko zależy jednak ode mnie - także od klubu - mówi trener.

Wiadomo jednak, że jeśli Głowacki zdecyduje się na przedłużenie kariery, będzie odgrywał w drużynie inną rolę niż w tym sezonie. - Jeśli z nami zostanie, to nie w takim wymiarze meczowym, jak w tej chwili. Już z nim o tym rozmawiałem. Mam nadzieję, że Arek jeszcze ten jeden sezon z nami pozostanie - zaznacza Wdowczyk.

Głowacki zadebiutował w Wiśle 4 marca 2000 roku. Od tej pory rozegrał w niej ponad 400 spotkań - pod tym względem żaden piłkarz Wisły nie może się z nim równać. W kwietniowym meczu z Ruchem Chorzów został też najstarszym strzelcem gola w historii klubu. W tym sezonie zagrał w ekstraklasie 31 razy. Na kolejny występ musi poczekać do soboty - we wtorkowym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław będzie pauzował za żółte kartki.

Więcej o: