Młodzicy Czarnych wygrali prestiżowy memoriał Arkadiusza Gołasia

Adepci Radomskiego Centrum Siatkarskiego ?Czarni? okazali się najlepsi w tegorocznej edycji memoriału im. Arkadiusza Gołasia. W finale zawodów Czarni pokonali w Ostrołęce reprezentację młodzików województwa pomorskiego

Impreza, której organizatorem był Olimp Ostrołęka ma swój prestiż. Corocznie do udziału zapraszane są najlepsze zespoły w kraju w tej kategorii wiekowej. Nie inaczej było tym razem, a w doborowym gronie znaleźli się młodzicy Czarnych. Do rywalizacji przystąpiło 24 zespoły. W fazie grupowej trzydniowego turnieju podopieczni trenera Krzysztofa Jaskulskiego wygrali z Plasem Warszawa, MKS MDK Warszawa, reprezentacją województwa dolnośląskiego, Gwardią Wrocław oraz AZS -em II Olsztyn.

- Wszystkie pojedynki wygrywaliśmy po 2:0 w setach [w tej kategorii wiekowej mecze siatkarskie rozstrzygane są do dwóch wygranych partii - przyp. red.]. Chłopcy pokazali się z dobrej strony, grali swoją siatkówkę. Oczywiście były błędy, ale po to są takie turnieje, by je eliminować - skomentował trener Jaskulski.

Jego podopieczni ani myśleli poprzestać na zwycięstwach w fazie grupowej. W półfinale wygrali z Trójką Nakło, zaś w finale imprezy z reprezentacją pomorskiego. Oba spotkania zakończyły się wygranymi Czarnych po 2:0. Trzecie miejsce w turnieju zajęła AKS Resovia Rzeszów.

- Dla nas to było świetne przetarcie przed zbliżającymi się finałami mistrzostw Polski. Chłopcy pograli z czołowymi zespołami i to jest najważniejsze. W Ostrołęce było aż sześciu finalistów krajowych mistrzostw. Nie podpalamy się zbytnio, bo był to tylko turniej towarzyski, choć w doborowej obsadzie - dodał szkoleniowiec radomian.

Przypomnijmy, że młodzicy Czarnych szykują się do walki w finałach MP. Zawody z udziałem radomian oraz siedmiu innych finalistów odbędą się w Człuchowie w dniach od 20 do 22 maja.

Więcej o:
Copyright © Agora SA