安ietny pocz徠ek Wis造. Potem inicjatywa nale瘸豉 do Vive

W pierwszym meczu fina這wym play off mistrzostw Polski pi趾arze r璚zni Orlen Wis造 P這ck przegrali na wyje寮zie z kieleckim Vive 29:35 (14:23). W rywalizacji do trzech zwyci瘰tw przegrywaj 0-1. Drugi pojedynek w niedziel (godz. 16.40) r闚nie w Kielcach.

Na pierwsze mecze do Kielc nie pojecha這 pi璚iu zawodnik闚. Trzech kontuzjowanych (Mateusz Piechowski, Marco Oneto i Bartosz Konitz, kt鏎zy nie zagraj do ko鎍a sezonu), dw鏂h b璠帷ych w trakcie rehabilitacji (Dan Racotea i Adam Wi郾iewski). Niestety, ze wzgl璠u na limit obcokrajowc闚 wiadomo by這, 瞠 w sobot nie zagra: albo Miljan Pusica albo Ivan Nikcevi albo Jose de Toledo. Ostatecznie trenerzy Manolo Cadenas i Krzysztof Kisiel zdecydowali si, 瞠 z trybun mecz obejrzy Toledo.

- I tak jeste鄉y w lepszej sytuacji, ni przed rewan穎wym meczem w Pucharze Polski z Zag喚biem w Lubinie, w kt鏎ym nie mogli鄉y skorzysta z us逝g siedmiu graczy - podkre郵a przed potyczk z Vive trener Orlen Wis造 Manolo Cadenas.

Jak zapowiada drugi trener Krzysztof Kisiel: - Nikt si nie poddaje. Po ostatnim zwyci瘰kim meczu rundy zasadniczej w P這cku ka盥y wierzy, 瞠 jeste鄉y w stanie powalczy r闚nie w fina豉ch. I tak do tego podchodzimy.

P這ccy pi趾arze r璚zni rozpocz瘭i pojedynek z Vive tak, jakby nie mieli 瘸dnych problem闚 kadrowych. Czujno嗆 w obronie po陰czona ze skuteczno軼i sprawi造, 瞠 po zaledwie dw鏂h minutach gry prowadzili 3:0 (bramki zdobywali Dmitrij 砰tnikow, Miljan Pusica i Valentin Ghionea). Nafciarze prowadzili do 7. minuty (5:4), zdobywaj帷 wi瘯szo嗆 bramek po szybkich atakach lub kontratakach.

Minut p騧niej by remis. Gospodarze zawdzi璚zaj ten wynik g堯wnie 鈍ietnej postawie Micha豉 Jureckiego, kt鏎y zdoby cztery z pi璚iu pierwszych bramek kieleckiego zespo逝. P這cczanie d逝go mieli problemy z pokonaniem S豉womira Szmala, kt鏎y mia kilka skutecznych interwencji. I pozwolili gospodarzom na zbudowanie przewagi, kt鏎a po kwadransie gry wynosi豉 trzy bramki. Ale przed przerw uros豉 a do dziewi璚iu trafie.

Po przerwie ambitnie graj帷y p這cczanie zdo豉li zmniejszy rozmiary pora磬i. Drug po這w wygrali 15:12.

Drugi mecz fina這wy w niedziel r闚nie w Kielcach o godz. 16.45. Transmisja w Polsacie Sport. Trzecie spotkanie zostanie rozegrane w sobot (14 maja) w P這cku.

Vive Tauron Kielce - Orlen Wis豉 P這ck 35:29 (23:14)

Vive: Szmal, Sego - Aguinagalde 5, Kus, Jurecki 8, Lijewski 4, Reichmann 5 (3), Chrapkowski 1, Strlek 5 (1), Zorman 1, Paczkowski 1, Jachlewski 1, Cupi 4 (2)

Wis豉: Corrales, Wichary (1 obrona) - Ghionea 5 (1), Rocha 6 (1), Nikcevi 3, Montoro 1, Tarabochia 3 (1), 砰tnikow 6, Kwiatkowski, Pusica 1, Montoro, Daszek 4, Olkowski

Kary: Vive - 6 min; Wis豉 - 10 min

S璠ziowali: Jakub Jerlecki, Maciej ζbu (obaj ze Szczecina)