Nadwiślan Góra stracił gola i punkt w doliczonym czasie

Mecz w Górze miał olbrzymie znaczenie zarówno dla Nadwiślana, który walczy o utrzymanie, jak i bijącej się o awans Wisły Puławy.

ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

Od początku częściej przy piłce byli goście, ale ich akcje nie stanowiły zagrożenia dla Roberta Błąkały. Bramkarz Nadwiślana seriami łapał słane w pole karne wrzutki, z których niewiele wynikało.

Wisła atakowała, gospodarze dzielnie się bronili, a na szczególną uwagę zasługuje postawa tegorocznego maturzysty, Szymona Jarosza. 19-latek świetnie grał w destrukcji, dobrze czytał grę i wyprzedzał zawodników rywala, ale brakowało mu celnego podania po przejęciu piłki. Przed przerwą na puławską bramkę strzelać próbowali jeszcze Bartłomiej Wasiluk, Dawid Kaszok i Przemysław Piwowarczyk. Wszyscy bez skutku.

W drugiej połowie wiele się nie zmieniło, poza tym, że puławianie stwarzali już sobie okazje do strzelenia bramki. Trafić mogli już po dziesięciu minutach, ale dobitkę Konrada Szczotki - po zablokowanym strzale Mateusza Olszaka - pewnie wybronił Błąkała. Chwilę potem odpowiedzieli górzanie, ale po ładnej akcji do piłki granej przez Mohameda Essama nie doszedł Dawid Ogrocki.

Goście powinni prowadzić w 69. minucie, ale Tomasz Sedlewski - po wrzutce Szczotki - głową przeniósł piłkę nad bramką. Z kolei najlepsze sytuacje piłkarze Nadwiślana mieli kwadrans przed końcem, ale przeprowadzone minuta po minucie akcje Essama i Ogrockiego nie dały bramek. W 84. minucie dogodną okazję miał jeszcze Sławomir Musiolik, ale zamiast podawać w pole karne z ostrego kąta, zdecydował się na strzał.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, do gości uśmiechnęło się szczęście. Po wrzutce z rzutu wolnego z głębi pola, w zamieszaniu w polu karnym najsprytniejszy okazał się Konrad Nowak, który wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości.

Nadwiślan Góra - Wisła Puławy 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Nowak (90. + 2.)

Nadwiślan: Błąkała - Korneta, Bedronka, Jarosz (80. Stefański), Wójcik - Piwowarczyk (64. Musiolik), Wasiluk Ż, Kaszok, Widuch (74. Vasenda), Szewczyk (46. Ogrocki) - Essam.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwuj już teraz >>

Więcej o: