Były atakujący Cerradu Czarnych wrócił już do Kalifornii

Zack La Cavera, który w sezonie 2015/2016 reprezentował barwy Cerradu Czarnych Radom wrócił do USA. Amerykański siatkarz za pośrednictwem portalu społecznościowego pożegnał się m.in. z kibicami

- W końcu z powrotem w Kalifornii. To było niesamowite doświadczenie w Polsce. Mam tyle uwielbienia dla Polski. Ludzie w tym kraju są wspaniali. Dziękuję fanom za wsparcie przez cały sezon. Podziękowania dla kolegów z drużyny Czarnych, trenerów i sponsorom. Pasja do siatkówki w Radomiu, jak również w całej Polsce jest naprawdę niesamowita napisał siatkarz.

Przypomnijmy, że La Cavera występował w barwach radomskiego przedstawiciela w PlusLidze tylko przez jeden sezon. W sumie w Cerrad Czarnych wystąpił w 50 setach. Zdobył w nich 97 punktów. Jak podliczyli statystycy PlusLigi w trakcie swojej gry w radomskim zespole atakował 221 razy. Popełnił 24 błędy, a siedemnastokrotnie był blokowany. Łącznie jego skuteczność w ataku wyniosła 37 procent. Warto dodać, że Amerykanin najczęściej był zmiennikiem innego atakującego radomian Bartłomieja Bołądzia.

Więcej o: