Reprezentant Polski był w tym sezonie bliski transferu do Leicester City

Świeżo upieczony mistrz Anglii kilka razy w tym sezonie obserwował Karola Linettego z Lecha Poznań. Transfer reprezentanta Polski do Leicester City wydawał się bliski, ale ostatecznie Anglicy nie złożyli oferty Kolejorzowi.

Karol Linetty kończy właśnie swój czwarty sezon w pierwszym zespole Lecha Poznań. Latem ubiegłego roku wydawało się, że nic go już jednak przy Bułgarskiej nie zatrzyma i odejdzie do zagranicznego klubu. Kolejorz prowadził mniej lub bardziej konkretne rozmowy z mniej więcej dziesięcioma klubami, które poważnie interesowały się reprezentacyjnym pomocnikiem.

Jeszcze w sierpniu Karol Linetty był bliski przenosin do Club Brugge, ale poważnie zainteresowane lechitą były także Tottenham Hotspur, Leicester City, Anderlecht i FC Basel. Mimo że wysłannicy tych klubów regularnie oglądali mecze z udziałem 21-letniego dziś piłkarza, to jednak nikt nie zdecydował się wyłożyć czterech milionów euro, a tyle oczekiwał Lech Poznań za wychowanka swojej akademii piłkarskiej.

Letnie okno transferowe się zamknęło, ale zainteresowanie ze strony Leicester City nie ustało. Na październikowy mecz Lecha w Bazylei w Lidze Europejskiej wybrał się jeden z ważniejszych skautów nowego mistrza Anglii, David Mills oraz John Rudkin, dyrektor sportowy oraz szef akademii Leicester City. To wtedy wydawało się, że Karol Linetty zostanie sprzedany. Oferta jednak nie przyszła.

Angielscy dziennikarze pisali wówczas, że być może transfer nie wypalił, bo Polak został wyrzucony z boiska po dwóch żółtych i w sumie czerwonej kartce już na początku drugiej połowy. "Być może Karol Linetty za bardzo starał się, by zrobić dobre wrażenie, zarówno na Leicester, jak i FC Basel" - zastanawiali się dziennikarze na Wyspach.

Wiemy, że Leicester City nie zrezygnował z obserwacji pomocnika Lecha Poznań i jeszcze tej wiosny wysyłał swoich ludzi, by oglądali występy Karola Linettego. 21-latkiem interesuje się też wiele innych klubów, nie tylko z Anglii, ale też m.in. z Niemiec i Włoch. Wydaje się przesądzone, że najpóźniej po Euro 2016 piłkarz zmieni barwy klubowe.

Czy Karol Linetty odnalazłby się w lidze angielskiej?
Więcej o: