Z tymi sędziami Orlen Wiśle nawet Vive nie straszne

Międzynarodowy duet sędziów Jakub Jerlecki i Maciej Łabuń (obaj ze Szczecina) zostali wyznaczeni do poprowadzenia dwóch pierwszych meczów w finale play off o mistrzostwo Polski piłkarzy ręcznych. Zostaną one rozegrane w sobotę (godz. 18) i niedzielę (16.40) w Kielcach.

Jerlecki i Łabuń są arbitrami Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej od dwóch lat. W ubiegłym roku prowadzili spotkania mistrzostw Europy kobiet do lat 17. W kwietniu tego roku byli sędziami głównymi w turnieju kwalifikacyjnym do młodzieżowych mistrzostw Europy.

W tym sezonie prowadzili trzy mecze Superligi z udziałem piłkarzy ręcznych Orlen Wisły. Nafciarze grając przed własną publicznością pokonali Azoty Puławy (35:33), KPR Legionowo (33:27) oraz odwiecznego rywala - kieleckie Vive (31:27).

W finale mistrzostw Polski piłkarze ręczni grają do trzech zwycięstw. Po meczach w Kielcach rywalizacja przeniesie się do Płocka. Trzecie spotkanie zostanie rozegrane w sobotę (14 maja) o godz. 17. Ewentualne czwarte finałowe starcie w niedzielę (15 maja) o 17.

Więcej o: