Kapitan Indykpolu AZS Olsztyn z nowym kontraktem

Rozgrywający Paweł Woicki w przyszłym roku ponownie będzie bronił barw Indykpolu AZS. Nowa umowa siatkarza z olsztyńskim klubem opiewa na dwa lata.

Paweł Woicki to wielokrotny reprezentant Polski, a z biało-czerwonymi zdobył m.in. złoto Mistrzostw Europy czy brązowy medal Ligi Światowej. Rozgrywający wcześniej występował w AZS Politechnice Warszawskiej, Asseco Resovii Rzeszów, PGE Skrze Bełchatów i AZS-ie Częstochowa. Sportowiec do zespołu ze stolicy Warmii i Mazur przyszedł z Łuczniczki Bydgoszcz. Charyzmatyczny siatkarz wielokrotnie podrywał do walki swoich kolegów z drużyny. W czwartek olsztyński klub poinformował o podpisaniu nowej umowy z Woickim.

- Cieszymy się z przedłużenia kontraktu z tak doświadczonym zawodnikiem - nie ukrywa Tomasz Jankowski, prezes Indykpolu AZS Olsztyn. - Jest on wysokiej klasy rozgrywającym, o czym świadczą wielokrotne powołania do szerokiej reprezentacji naszego kraju. Gdy Paweł przychodził do naszego zespołu rok temu, podpisał kontrakt na rok, z możliwością przedłużenia go o kolejny sezon. Po zakończeniu tegorocznych rozgrywek, złożyliśmy Pawłowi propozycję podpisania kontraktu na dwa lata, na którą się zgodził.

Kto odejdzie z klubu?

Z obecnego składu Indykpolu AZS, poza Woickim pozostanie także Miłosz Zniszczoł, który ma jeszcze przez rok ważną umowę z klubem. Wiadomo jednak, że w barwach Indykpolu AZS kibice za rok nie zobaczą Bartosza Bednorza (przeszedł do PGE Skry Bełchatów), Michała Potery, Pawła Adamajtisa, Krzysztofa Gulaka oraz Marcina Walińskiego (wszyscy szukają nowych klubów). Najwięcej kontrowersji wzbudziło odejście Walińskiego. Zawodnik twierdzi bowiem, że klub nie prowadził z nim żadnych rozmów na temat przedłużenia kontraktu.

- Umowa z Marcinem została podpisana na dwa lata - tłumaczy Jankowski. - Widniał w niej jednak zapis, że po rok, zarówno klub, jak i zawodnik może od niej odstąpić. Zawodnik skorzystał z tej opcji, 3 marca składając wypowiedzenie.

Więcej o: