Ekipa Pacifiku ma za sobą kolejne starty [ZDJĘCIA]

Dwoma zwycięstwami uczcili kolarze TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team trzeciomajowe Święto Konstytucji. Triumfy w Lubawie święciła Marytna Klekot i Radosław Lewandowski.

Wcześniej Martyna była najlepszą z Polek w etapówce "Gracia Orlova", a Małgorzata Czaplicka (juniorka młodsza) tryumfowała w Płużnicy Karol Kuklewicz był trzeci na etapie "Karpackiego Wyścigu Kurierów".

Najważniejsze są zwycięstwa więc od nich zaczniemy. W Lubawie 3 maja odbyło się XXI Kryterium Uliczne im. Edmunda Groszkowskiego o Puchar Burmistrza Lubawy - druga seria Mistrzostw Polski w Kryterium kobiet. Znakomicie spisała się w niej Martyna Klekot, która nie dała szans rywalkom i stanęła na najwyższym stopniu podium, Jej wyczyn w rywalizacji młodzików skopiował Radosław Lewandowski (TKK Pacific), który oprócz wspomnianego zwycięstwa był 2 na wyścigu Nadziei Olimpijskich VII MEMORIAŁ JANUSZA ŻEBROWSKIEGO oraz trzeci w wyścigu w Płużnicy. Pierwsze zwycięstwo dorzuciła również Gosia Czaplicka który była najszybsza w Płużnicy, dodatkowo trzecie lokaty podczas kryterium w Lubawie zajęły: Agata Kowalska (UKS Sokoły Wielkie Rychnowo/TKK Pacific) w kategorii żak oraz Karolina Perekitko (Nestle Fitness Cycling Team) wśród juniorek.

Wcześniej nasze "Fitnesski" startowały w wyścigu "Gracia Orlova" wyścigu zaliczanym do Pucharu Świata Kobiet. W tej silnie obsadzonej imprezie z udziałem ośmiu teamów narodowych (w tym reprezentacji Polski) z dobrej strony pokazały się kolarki toruńskiego Pacifiku. W klasyfikacji generalnej Martyna Klekot zajęła 12 miejsce i była to najwyższa lokata polskiej zawodniczki. Wygrała Olena Pawlukhina (Azerbejdżan, BTC City Lubljana), przed Sarą Gillow (Reprezentacja Australii) i Aleną Amialiusik (Bialoruś, LPR Canyon Sram Racing Team).

Równolegle w Karpackim Wyścigu Kurierów - silnie obsadzonej etapówce do lat 23 - ścigali się orlicy TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team. W imprezie prowadzącej przez Węgry, Słowację do Polski stratowały 32 zespoły, w tym kilka reprezentacji krajowych oraz młodzieżowe grupy ekip World Tour - m.in. Lotto Soudal. Z dobrej strony w wyścigu zaliczanym do Pucharu Narodów UCI pokazał się Karol Kuklewicz, który stanął na trzecim stopniu podium na 4 etapie z metą w Tarnowie. Etapówkę wygrał Hamish Schreurs (Nowa Zelandia, Klein Constantia), przed byłym zawodnikiem Pacifiku Michałem Palutą (CCC Sprandi Polkowice) i Niemcem Maksem Kanterem (Team Brandenburg).

Na Opolszczyźnie odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Wyścigu Juniorów Młodszych po Ziemi Kluczborskiej im. Mieczysława Godzwona, który należy do najcięższych dla tej kategorii wiekowej. Młodzi zawodnicy - w tym ekipa TKK Pacific Toruń - ścigali się na czterech etapach, w tym także w jeździe indywidualnej na czas. Na 12 miejscu w klasyfikacji generalnej uplasował się Cezary Łączkowski, a Jakub Krysztofiak (obaj Pacific) odebrał puchar dla najmłodszego uczestnika imprezy.

- Za nami kolejne starty i wreszcie możemy cieszyć się ze zwycięstw - Leszek Szyszkowski podsumowuje kolarska majówkę. - W wyścigu Gracia Orlova wreszcie swój potencjał pokazała Martyna Klekot, była najlepsza spośród Polek, ścigała się ramię w ramię z zawodniczkami z czołówki światowej. Agnieszka Skalniak sygnalizuje poprawę dyspozycji, ale myślami była już na egzaminie maturalnym. Pełne zadowolenie przyszło po kryterium ulicznym w Lubawie, gdzie Martyna i Radek Lewandowski wygrali w pięknym stylu. Cieszy mnie także waleczna postawa orlików w Karpackim Wyścigu Kurierów. Karol Kuklewicz stając na podium etapu w Tarnowie udowodnił sobie i mnie, że jest kandydatem na Kolarza.

Więcej o: