Gavin Schmitt następcą Bartosza Kurka w Asseco Resovii!

Kanadyjski atakujący, Gavin Schmitt będzie w najbliższym sezonie występował w barwach wicemistrza Polski Asseco Resovii. Czołowy atakujący na świecie podpisał z wicemistrzem Polski roczny kontrakt.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

To na razie największy z transferów w ekipie Andrzeja Kowala. Asseco Resovia do tej pory poinformowała o pozyskaniu Serba Marko Ivovicia, Kanadyjczyka Johna Gordona Perrina i młodego libero Mateusza Masłowskiego. Podpisanie umowy ze Schmittem było największą niespodzianką, dobrze zresztą ukrywaną. Klub dopiero w piątek poinformował oficjalnie o pozyskaniu Kanadyjczyka.

Schmitt w Rzeszowie ma zastąpić Bartosza Kurka, którego skusiła ogromna oferta z Japonii i który po roku gry w barwach "pasiaków" zdecydował się na transfer do Azji. Schmittowi kierunek azjatycki jest doskonale znany, ponieważ trzy sezon spędził w Korei Południowej, występując w zespole Samsung Bluefangs. Tam też śrubował rekordy zdobywania punktów w jednym meczu. Najlepszy wynik jaki osiągnął to 58 "oczek"! Zresztą Schmitt w każdej drużynie, w której grał, był głównym bombardierem. Od lat jest liderem reprezentacji Kanady.

Swoją przygodę z europejską siatkówką rozpoczął w Grecji, w klubie Ethnikos Aleksandropolis, później grał we francuskim Arago de Sete, wspomnianej Korei, Iskrze Odincowo i tureckim Arkasie Izmir. Ostatni sezon spędził w Brazylii, w zespole Funvic Taubate. Na swoim koncie ma mistrzostwo Korei i Turcji, a także medale w Igrzyskach i Pucharze Panamerykańskim. W tych ostatnich rozgrywkach regularnie zdobywał nagrody indywidualne, dla najlepszego atakującego lub punktującego turnieju.

Kanadyjski atakujący w styczniu skończył 30 lat, ma 208 cm wzrostu i niebagatelny zasięg 372 cm w ataku. O miejsce w wyjściowym składzie Asseco Resovii rywalizował będzie z Niemcem Jochenem Schopsem, który wraca do gry po kontuzji barku. Jego transfer jest nieco zaskoczeniem, ponieważ w kręgu zainteresowań rzeszowskiego klubu wymieniało się raczej Niemca Georga Grozera, Bułgara Tswetana Sokołowa i Polaków, Jakuba Jarosza i Dawida Konarskiego.

Przypomnijmy, że zakończonym niedawno sezonie, z ekipy wicemistrzów Polski odeszli Bartosz Kurek, Dominik Witczak, Amerykanin Russell Holmes, Francuz Julien Lyneel i Bułgar Nikołaj Penczew . Klub nie przedłużył także umowy z Krzysztofem Ignaczakiem . Wciąż nowego kontraktu nie podpisał kapitan Asseco Resovii Olieg Achrem, a niewiadomo jaka będzie przyszłość Ukraińca Dmytro Paszyckiego, który może zapłacić za limity obcokrajowców obowiązujące w lidze.

Rzeszowianie będą chcieli jeszcze pozyskać jednego przyjmującego, jeśli na podpis nie zdecyduje się Achrem, ponieważ Amerykanin Thomas Jaeschke do zespołu wróci dopiero na przełomie roku. Wcześniej będzie kończył studia w USA. Zmiana nastąpi także na środku siatki, gdzie mówi się o powrocie z wypożyczenia Bartłomieja Lemańskiego, który ostatnie sezony spędził w AZS Politechnice Warszawskiej.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: