Sezon tenisowy w pełni. Płoccy zawodnicy jeżdżą po świecie i punktują

Kamil Fabisiak (SIKT Płock) walczył w ubiegłym tygodniu w Saint Petersburgu w turnieju Megafon Dreamcup (ranga ITF2). Kamil dotarł do półfinału, gdzie przegrał z Zujun Wei z Chin 1/6, 0/6. Grę deblową w parze z Tadeuszem Kruszelnickim (Ziębicki Klub Tenisowy) zakończył na ćwierćfinale.

Polska para w walce o półfinał przegrała z parą Daniel Caverzaschi (ESP)/Stefanos Diamantis (GRE) 4/6,4/6. - Teraz Kamil jest w Bukareszcie na turnieju Bucharest Open Wheelchair Tennis (ITF3) i czeka na swój pierwszy mecz. Niestety pogoda w Bukareszcie nie sprzyja zawodnikom i deszcz opóźnia rozpoczęcie gier - informuje Monika Nowak z SIKT Płock.

Kamila Fabisiaka na turniejach wspiera trener Jacek Wilczyński.

Piotr Jaroszewski oraz Jerzy Kulik (obaj SIKT Płock) grają na turnieju Albarella Open we Włoszech (ranga ITF Futures). - Zarówno Jurek, jak i Piotr przeszli swoje pierwsze rundy w grze singlowej i deblowej - dodaje Monika Nowak. - W singlu Piotr Jaroszewski pokonał 6/1, 6/4 Włocha Manuela Zorzetto. Jurek natomiast pokonał w pierwszej rundzie 6/2, 6/3 innego Włocha Pietro D'imperio.

W deblu Jerzy Kulik w parze z Krzysztofem Brezyną (BTS As Bełchatów) w pierwszym meczu pokonał duet Andrea D'agostini (ITA)/Luciano Grande (ITA) 6/2, 6/2. W następnym meczu zmierzą się ze szwajcarską parą Daniel Pellegrina/Thomas von Daeniken. Duet Piotr Jaroszewski - Albin Batycki (IKS Spartakus Koźmin Wlkp.) pokonał 6/0, 6/3 parę z Włoch Ivano Boriva /Manuel Zorzetto. W ćwierćfinale spotkają się z innym włoskim deblem Antonio Moretto/Pierluigi Pressendo.

Więcej o: