Skrzydłowy Śląska Wrocław w szerokiej kadrze swojej reprezentacji na Euro 2016!

Piłkarz Śląska Robert Pich otrzymał powołanie do szerokiej kadry reprezentacji Słowacji na Euro 2016.

Podopieczni trenera reprezentacji Słowacji Jana Kozaka spotkają się na zgrupowaniu już 19 maja. Robert Pich będzie mógł udowodnić swoją przydatność w kadrze narodowej w sparingu z Niemcami. Z drużyną Joachima Loewa Słowacy zmierzą się w Augsburgu 29 maja o godz. 17.45. Dzień później selekcjoner słowackiej drużyny ogłosi ostateczną, 23-osobową kadrą na turniej we Francji.

Z kolei 4 czerwca w Trnavie Słowacja zagra towarzysko z Irlandią Północną. Co ciekawe, obaj sparingpartnerzy ekipy Jana Kozaka to grupowi rywale reprezentacji Polski na Euro 2016. Reprezentacja Słowacji we Francji będzie rywalizować w grupie B z Anglikami, Rosjanami i Walijczykami. Pierwsze spotkanie na Euro 2016 piłkarze Jana Kozaka zagrają 11 czerwca z Walią w Bordeaux.

Pich wrócił do Śląska zimą tego roku. Został wypożyczony do końca sezonu z niemieckiego drugoligowca 1. FC Kaiserslautern, ale w umowie uwzględniono zapis o możliwości transferu definitywnego. Piłkarz na powrót do Wrocławia zdecydował się głównie dlatego, aby zwiększyć swoje szanse na wyjazd na mistrzostwa Europy. Słowak miał problemy z grą w barwach "Czerwonych diabłów". Wystąpił w zaledwie czterech meczach. W Śląsku grał przez dwa lata i strzelił 14 bramek.

Robert Pich o powołaniu do szerokiej kadry na Euro 2016

Więcej o: