PZPN podjął decyzję: Lech Poznań nie zostanie wykluczony z Pucharu Polski! Są za to surowe kary...

Lech Poznań nie zostanie wykluczony z rozgrywek o Puchar Polski w przyszłym sezonie. Kibice nie obejrzą jednak tych meczów, a Kolejorz musi zapłacić 250 tys. złotych i pokryć straty spowodowane zniszczeniami na Stadionie Narodowym - zdecydowała Komisja Dyscyplinarna PZPN w związku z wydarzeniami na trybunach podczas finału Pucharu Polski.

Komisja Dyscyplinarna PZPN obradowała w czwartek nad wydarzeniami z meczu finałowego Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań, a Legią Warszawa. Kibice obu drużyn odpalali race i świece dymne, a fani Kolejorza rzucali race na boisko, przez co spotkanie musiało być przerywane.

Poznański klub nie zostanie wykluczony z rozgrywek Pucharu Polski, bo tego zabrania regulamin, natomiast zarówno klub, jak i kibiców czekają bardzo surowe kary i sankcje. Kolejorz musi zapłacić 250 tys. złotych kary oraz pokryć koszty strat (wraz z Legią Warszawa) wyrządzonych przez kibiców na Stadionie Narodowym. Kibice Lecha nie obejrzą z kolei żadnego meczu w Pucharze Polski w przyszłym sezonie (łącznie z Superpucharem Polski!), zarówno w Poznaniu, jak i na wyjeździe oraz wyjazdowych meczów w ekstraklasie w tym sezonie.

Komunikat Komisji Dyscyplinarnej PZPN:

Komisja Dyscyplinarna PZPN postanowiła ukarać klub KKS Lech Poznań:

1. karą zasadniczą zakazu rozgrywania meczów z udziałem publiczności w rozgrywkach Pucharu Polski w okresie jednego roku w miejscowości będącej siedzibą klubu oraz w meczu o Superpucharu Polski w 2016 roku;

2. karę zasadniczą zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na okres jednego roku w rozgrywkach Pucharu Polski i w meczu o Superpucharu Polski w 2016 roku;

3. karę zasadniczą zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców w rozgrywkach Ekstraklasy do końca sezonu 2015/2016;

4. dodatkową karą pieniężną w wysokości 250.000 (słownie: dwieście pięćdziesiąt tysięcy) zł.

Komisja Dyscyplinarna PZPN na posiedzeniu w dniu 5 maja 2016 roku postanowiła ukarać również klub Legia Warszawa w związku z brakiem porządku oraz bezpieczeństwa wywołanego zachowaniem kibiców klubu Legia Warszawa podczas meczu finału Pucharu Polski KKS Lech Poznań - Legia Warszawa, który odbył się na PGE Narodowym w Warszawie w dniu 2 maja 2016 roku karą zasadniczą - karą pieniężną w wysokości 100.000 (słownie: sto tysięcy) zł.

Jednocześnie Komisja Dyscyplinarna postanowiła zwrócić się do Rzecznika Etyki PZPN o zobowiązanie ww. klubów do naprawienia szkód wyrządzonych przez kibiców w infrastrukturze stadionowej - niezwłocznie po ich ostatecznym oszacowaniu.

Więcej o: