Radomiak podejmie lidera. Szlagier nie tylko na trybunach

W sobotę nie lada gratka czeka na kibiców Radomiaka Radom. W meczu II ligi gospodarze podejmą niepodzielnego lidera rozgrywek - mielecką Stal.

O tym z jakim rywalem przyjdzie się w sobotę zmierzyć zawodnikom Radomiaka, niech posuszą same statystyki. Mielczanie w dotychczasowych 28 meczach zgromadzi na swoim koncie 58 punktów i o siedem wyprzedzają w tabeli drugi Znicz Pruszków. W tej samej klasyfikacji radomianie są na siódmym miejscu, ale już ze stratą - do najbliższych rywali - 16 oczek.

Stal wprawdzie to zespół własnego boiska, ale na wyjazdach doznała trzech porażek. Jedna z nich w stosunku 0:2 przytrafiła się podopiecznych w rundzie wiosennej, kiedy to lepsza okazała się Legionovia Legionowo. Pozostałych strat punktowych Stal doznała w Kołobrzegu i Rybniku.

Tymczasem 0bie ekipy mogą pochwalić się tym, że mają w swoich szeregach czołowych strzelców ligi. Radomiak ma Rossi-ego Leandro zaś Stal - Andreja Prokića. W pełni gotowy do gry jest jednak tylko ten drugi, bowiem Brazyliczyk w dalszym ciągu dochodzi do pełni sprawności, po przebytych kontuzjach.

O ile we wcześniejszych spotkaniach Radomiaka brak popularnego "Leo" był aż nadto widoczny, tak już w pojedynku w Tarnobrzegu zupełnie nie było tego widać. Podopieczni Wernera Liczki, zagrali jeden z najlepszych meczów rundy wiosennej i zaaplikowali Siarce cztery gole. Dwa z nich uzyskał nominalny defensor, a więc Kamil Kościelny. Dla niego sobotnie starcie z liderem będzie miało dodatkowe znaczenie, bowiem stoper Zielonych urodził się właśnie w Mielcu i przez zdecydowaną część swojej kariery był zawodnikiem Stali... O tym, że Kościelny jest profesjonalista i bardzo poważnie traktuje swój zawód mógł świadczyć, chociażby wspomniany pojedynek z Siarką, którego to kluby, też przed przyjściem do Radomia - był zawodnikiem.

W końcu bez wątpienia starcie radomian ze Stalą, będzie miało także ważne znaczenie dla kibiców Zielonych, którzy do tego pojedynku przygotowują się od dłuższego czasu. Nie od dziś wiadomo, że mielczanie sympatyzują z Koroną Kielce, która to z kolei przez fanów z Radomia, nie jest - specjalnie lubianą...

Mecz Radomiaka ze Stalą rozpocznie się w sobotę o godz. 16.

Pozostałe mecze 29. kolejki:

Siarka tarnobrzeg - ROW Rybnik, Nadwiślan Góra - Wisła Puławy, Kotwica Kołobrzeg - GKS Tychy, Legionovia Legionowo - Polonia Bytom, Gryf Wejherowo - Puszcza Niepołomice, Błękitni Stargard - Znicz Pruszków, Raków Częstochowa - Stal Stalowa Wola, Okocimski Brzesko - Olimpia Zambrów - walkower 0:3.