Czwarty PKO Białystok Półmaraton

Około 3,5 tysiąca zawodników może wziąć udział 14 i 15 maja w imprezach biegowych w Białymstoku. Odbędzie się wówczas PKO Białystok Półmaraton, a także City Run dla dzieci i dorosłych oraz Bieg Śniadaniowy.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Już teraz na liście startowej półmaratonu, który odbędzie się 15 maja, jest prawie 1900 zawodników. Będą biegacze nie tylko z Polski, ale też m.in. z Białorusi, Ukrainy, Litwy czy Kenii. Gościem specjalnym 4. PKO Białystok Półmaratonu będzie Wanda Panfil, była mistrzyni świata w maratonie.

- To dla nas ważne, że białostocki półmaraton cieszy się coraz większym zainteresowaniem i uznaniem wśród biegaczy - mówi Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

W biegu towarzyszący - City Run - na dystansie 5 km ma wystartować natomiast 700 zawodników.

Trasa biegu będzie też miejscem koncertów. Dzięki współpracy z festiwalem Up To Date na trasie półmaratonu znajdą się cztery sceny, z których DJ'e będą zagrzewać biegaczy do walki.

W sobotę, 14 maja, odbędą się z kolei biegi dla dzieci w ramach imprezy Junior City Run, w których najmłodsi - w zależności od wieku - będą rywalizować na dystansach 100 m, 500 m i 2 km. Oprócz imprez dla dzieci odbędzie się również Bieg Śniadaniowy.

Biegacze startujący w 4. PKO Białystok Półmaratonie będą mogli pobiec nie tylko dla własnej satysfakcji czy dobrego wyniku, ale także po to, aby pomóc w dwóch akcjach charytatywnych: 7-letniej Julce Mariankowskiej z Białegostoku, która choruje na mózgowe porażenie dziecięce, a także 14-letniemu Kubie z Białegostoku. Chłopiec urodził się z ciężką wadą serca.

Więcej o: