Patryk Wronka z Tatry-Ski Podhala Nowy Targ zagra w Lidze Mistrzów

Wychowanek Podhala Nowy Targ Patryk Wronka w przyszłym sezonie będzie hokeistą czeskiego Orli Znojmo - informuje portal podhaleregion.pl. Z nowym klubem zagra w międzynarodowej lidze EBEL oraz Hokejowej Lidze Mistrzów.

Facebook?  | A może Twitter? 

21-letni napastnik był jednym z odkryć poprzedniego sezonu Polskiej Hokej Ligi. Grą w Podhalu zasłużył na powołanie do reprezentacji Polski, z którą brał udział m.in. w kwietniowych mistrzostwach świata dywizji IA w Katowicach. Tam został wybrany najlepszym napastnikiem turnieju.

Teraz zamieni Polskę na Czechy. Wronka podpisał kontrakt z zespołem Orli Znojmo. - Spośród ofert, które dostałem, ta wydała mi się najbardziej odpowiednia. Stabilny sportowo, finansowo i organizacyjnie klub, do tego mocna i ciągle rozwijająca się liga. Mam nadzieję, że dobrze wybrałem i że za jakiś czas nie będę żałował decyzji - zaznacza na podhaleregion.pl .

Orli Znojmo to klub z Czech, który występuje w austriackiej lidze EBEL, której członkami są również zespoły z Włoch, Węgier i Słowenii. W poprzednich rozgrywkach Znojmo dotarło do finału. W najbliższym sezonie będzie też grać w Lidze Mistrzów. Trafiło do grupy F z niemieckim Red Bull Monachium i szwajcarskim HC Fribourg.

Więcej o: