Strzelił osiemnaście goli w CLJ i podpisał profesjonalny kontrakt z Lechem Poznań. W przeszłości był na testach w... Aston Villi!

Reprezentant Polski do lat 17Dawid Kurminowski związał się dwuletnim kontraktem z Lechem Poznań. Utalentowany napastnik strzelił w tym sezonie 18 goli w Centralnej Lidze Juniorów!

Dawid Kurminowski to jeden z bardziej utalentowanych zawodników z akademii Lecha Poznań. Do Kolejorza trafił dwa sezony temu z poznańskiej Warty, której jest wychowankiem. Wcześniej przeszedł jednak testy w słynnej Aston Villi! W ubiegłym roku z Lechem Poznań sięgnął po mistrzostwo Polski juniorów młodszych, zadebiutował też w zespole rezerw Kolejorza w trzeciej lidze, gdzie w meczu z Włocłavią Włocławek strzelił dwa gole.

W tym sezonie Dawid Kurminowski jest jednym z liderów zespołu juniorów starszych Lecha, który awansował do półfinału Centralnej Ligi Juniorów. Kurminowski wraz z Pawłem Tomczykiem strzelili po osiemnaście goli w tych rozgrywkach. W nagrodę 17-letni napastnik (rocznik 1999) podpisał profesjonalny kontrakt z Lechem Poznań, co oznacza, że powoli będzie wprowadzany do pierwszego zespołu.

- Zawodnicy są przekonani, że ścieżki rozwoju, jakie im przedstawiamy, są właściwe. To nas cieszy i w efekcie podpisujemy kolejne umowy. Chodzi o to, aby mieli zapewnioną właściwą opiekę medyczną, trenerów, ubezpieczenie. Żeby cała ta otoczka, która jest im potrzebna do wejścia na poziom piłkarza profesjonalnego, była zagwarantowana - tłumaczy dyrektor Akademii, Piotr Sadowski, zaznaczając że przed młodymi lechitami wciąż daleka droga do celu. - Po podpisaniu kontraktu praca się nie kończy. Trzeba jej wykonać jeszcze więcej, zarówno z naszej strony, jak i zawodników, by doprowadzić ich do gry w pierwszej drużynie.

W tym sezonie profesjonalne kontrakty z Lechem Poznań podpisali już Kamil Jóźwiak i Robert Gumny, którzy zdążyli zadebiutować w pierwszym zespole, oraz Maciej Spychała i Jan Andrzejewski.

Więcej o: