Sukces siatkarek. UMCS mistrzem Polski uniwersytetów

W Warszawie zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej kobiet i mężczyzn. Świetnie wypadły studentki AZS UMCS, które wywalczyły złoto w kategorii uniwersytetów, a w klasyfikacji generalnej uplasowały się na piątej pozycji.

Aby zagrać w stolicy najpierw trzeba było przebrnąć przez eliminacje wojewódzkie. Na Lubelszczyźnie drużyna UMCS nie miała sobie równych. Kolejnym etapem był turniej półfinałowy, którego lublinianki były gospodyniami. Na tym etapie rywalizacji najlepszy okazał się PWSZ Tarnów, ale zawodniczki UMCS, po niezwykle zaciętej walce uplasowały się na drugiej pozycji, która także była premiowana awansem. - Mało brakowało, a odpadlibyśmy z tych rozgrywek już w Lublinie, bo walka była bardzo zacięta, ale szczęście było po naszej stronie i wygraliśmy dwa bardzo ważne mecze po tie-breaku - mówi Jacek Rutkowski, trener UMCS. - Dlatego też wydawało się, że w Warszawie nic nie zdziałamy. Stało się jednak wręcz przeciwnie. Dziewczyny zagrały bardzo dobrze, czego najlepszym dowodem są zwycięstwa nad opartymi na I-ligowych zespołach Uniwersytecie Łódzkim i Uniwersytecie Szczecińskim. Złoto, które wywalczyliśmy w stolicy to jak do tej pory największy sukces w historii lubelskiej siatkówki akademickiej, a trzeba zauważyć, że w tym sezonie do rywalizacji przystąpiło ok. 200 zespołów z całej Polski.

Zespół UMCS zagrał w następującym składzie: Magdalena Bogusz, Paulina Konop, Sylwia Obszyńska, Kinga Broniec, Dorota Matacz, Paulina Bryła, Sylwia Olejnik, Małgorzata Wieleba, Iza Wszoła, Iga Jarosińska, Natalia Gieroba, Magdalena Abel, Kinga Poduch. Trenerzy: Jacek Rutkowski i Maciej Kołodziejczyk.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Wyniki Mistrzostw Polski - faza grupowa: UMCS - Uniwersytet Łódzki 2:1, UMCS - Politechnika Śląska Gliwice 0:2, UMCS - Politechnika Poznańska 2:0; faza pucharowa: UMCS - AWF Katowice 1:2, UMCS - Uniwersytet Szczeciński 2:1, UMCS - WSPiA Poznań 2:0.

Klasyfikacja generalna: 1. ALK Warszawa, 2. Politechnika Śląska Gliwice, 3. PWSZ Krosno, 4. AWF Katowice, 5. UMCS Lublin.

Klasyfikacja uniwersytetów: 1. UMCS, 2. Uniwersytet Szczeciński, 3. Uniwersytet Łódzki.