W czwartek skończy się koszykarski sezon Polskiego Cukru?

Przed torunianami najważniejszy mecz sezonu. Jeśli w czwartek wieczorem przegrają w Słupsku, odpadną w play-off już w pierwszej rundzie. A to wynik znacznie poniżej oczekiwań miasta, kibiców i sponsorów.

Sezon zasadniczy Polski Cukier skończył na 4. pozycji, ale niewiele brakowało, by był 2. Widziano go wśród ekip, które mogłyby walczyć nawet w finale ligi. Apetyty kibiców rozbudziły znakomite spotkania przed kilkoma tygodniami - np. zwycięstwo nad mistrzami Polski, Stelmetem Zielona Góra.

W ćwierćfinale Polski Cukier gra źle. Przegrał pierwszy mecz w Toruniu z Energą Czarnymi Słupsk. Później zwyciężył, ale w trzecim starciu nie miał z rywalami szans. W czwartek czwarty mecz. Jeśli Energa znów wygra, sezon zespołu Jacka Winnickiego się skończy. Przedwcześnie.

Dlaczego Polski Cukier gra źle? W Słupsku fatalne spotkanie rozgrywał Michał Michalak. Zazwyczaj jest graczem głównie ofensywy - we wtorek niewiele wnosił jednak zarówno do ataku jak i obrony. Danny Gibson sprawia wrażenie zmęczonego. Kilku graczom brakuje takiej agresji i zaangażowania, jakim imponują Krzysztof Sulima i Łukasz Wiśniewski. Z kolei trener Jacek Winnicki regularnie zmienia skład pierwszej piątki i konsekwentnie pozostawia na marginesie drużyny Stevana Milosevicia. Mimo, że ten - chociażby z racji gabarytów - mógłby prowadzić fizyczną walkę z centrami Energi Czarnych. Winnicki woli grę składem niższym, bardziej mobilnym i ruchliwym. W ćwierćfinałowej rywalizacji nie przynosi to jednak spodziewanych efektów.

Gdzie zaś szukać szans torunian? Gra słupszczan zależy od Jerela Blassingame'a. Amerykański rozgrywający ma 35 lat i coraz częściej musi odczuwać skutki rywalizacji. Drugie mecze w seriach ma słabsze niż pierwsze. Jeśli w czwartek czeka go kryzys, gospodarze stracą swój podstawowy atut.

Niemniej istotne jest wykorzystanie Markeitha Cummingsa. Amerykański skrzydłowy torunian to gracz, który może zmienić wynik meczu - jego nieszablonowość, wszechstronność, umiejętność gry na kilku pozycjach jest dla Polskiego Cukru na wagę złota.

Mecz Energa Czarni - Polski Cukier w czwartek o g. 20. Transmisja w Polsat Sport News.

Więcej o: