Snajper Śląska Bence Mervo: Chce pojechać z węgierską kadrą na Euro 2016

Nie wiem jak duże mam szanse na wyjazd do Francji, ale sporo będzie zależeć od najbliższych meczów i mojej postawy w nich - mówi napastnik Śląska Wrocław Bence Mervo.

Węgierski snajper jest ostatnio jedną z rewelacji ligi i podstawowym zawodnikiem Śląska. 21-latek w siedmiu meczach zdobył cztery bramki. Dobrą formą strzelecką Mervo chce zapracować na powołanie do dorosłej reprezentacji Węgier, a nawet i miejsce w kadrze na zbliżające się Euro we Francji.

Mervo do Śląska trafił na zasadzie trzymiesięcznego wypożyczenia ze szwajcarskiego FC Sion. Wrocławski klub stara się zatrzymać młodego piłkarza na dłużej. Rozpoczął już nawet rozmowy w tej sprawie. Więcej o transferze Mervo do Śląska TUTAJ .

- Mamy do rozegrania jeszcze trzy spotkania i po zakończeniu rozgrywek jadę do Sion. Mam nadzieję jednak, że kluby dojdą do porozumienia i wrócę do Wrocławia. Tutaj zacząłem regularnie grać i zwiększyłem swoje szansę na udział w mistrzostwach. Nie wiem jak duże mam szanse na wyjazd do Francji, ale sporo będzie zależeć od najbliższych meczów i mojej postawy w nich. Chcę zostać w Śląsku i jechać na Euro - zapowiada Mervo.

Kolejną szansę na polepszenie strzeleckiego dorobku Węgier będzie miał już w sobotę. Śląsk zagra wtedy u siebie z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza (początek spotkania o godz. 15.30).

- W sobotę liczą się tylko trzy punkty. Zwycięstwo może nam zagwarantować utrzymanie, więc nie będziemy kalkulować. Czujemy się mocni i chcemy wygrywać już do końca sezonu. Dodatkowo mamy dwa mecze przed własną publicznością, co mnie bardzo cieszy. Lubię grać w Wrocławiu - kończy Bence Mervo.

źródło: Okazje.info

Więcej o: