Siatkarze Ślepska nie zagrają w finale

Siatkarze Ślepska nie zagrają w finale I ligi. Zespół z Suwałk w półfinale play-off przegrał rywalizację z SMS-em Spała

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Po rundzie zasadniczej zawodnicy Ślepska plasowali się na drugiej pozycji w tabeli. W pierwszej fazie play-off ich rywalem była drużyna AZS AGH Kraków. Zespół z Suwałk zmagania w tej rundzie rozpoczął od porażki na wyjeździe, ale później dwukrotnie pokonał przeciwników we własnej sali i tym samym awansował do półfinału play-off.

Kolejnym rywalem suwalczan był trzeci po rundzie zasadniczej zespół ze Spały. Ponownie siatkarze Ślepska rywalizację rozpoczęli źle, bo od dwóch porażek we własnej hali. Później jednak ekipa z Suwałk wygrała dwa pojedynki na wyjeździe. Tym samym o tym kto zagra w finale musiało zadecydować piąte starcie. We wtorek odbyło się ono w Suwałkach.

Siatkarze Ślepska decydujący bój rozpoczęli dobrze. Pierwszego seta wygrali 25 do 22. Potem już tak dobrze nie było. Trzy kolejne starcia pały łupem gości i to SMS zagra w finale I ligi z GKS-em Katowice. Ślepsk natomiast powalczy o brązowe medale z Espadonem Szczecin. Zespół z Suwałk może powtórzyć więc wynik sprzed roku, kiedy to właśnie zajął trzecie miejsce.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Ślepsk Suwałki - SMS Spała 1:3

Sety: 25:22, 19:25, 26:28, 15:25.

Ślepsk: Urbanowicz, Gonciarz, Hunek, Rudzewicz, Winnik, Skrzypkowski, Andrzejewski (libero) oraz Szczytkow, Wasilewski, Zapłacki, Lewiński.

Więcej o: