Sportowa majówka w Radomiu na obiektach MOSiR-u [ZDJĘCIA]

Turnieje siatkówki plażowej oraz piłki nożnej - oto atrakcje, które w trakcie długiego weekendu przygotował dla sympatyków sportu w Radomiu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Zawody siatkówki plażowej odbyły się nad zalewem na Borkach. Zwyciężyli Piotr Filipowicz i Bartłomiej Gędaj. Zmagania najpierw toczyły się w grupach eliminacyjnych. Po dwa najlepsze teamy awansowały do półfinałów. W czołowej czwórce Patryk Laskowski i Łukasz Drzewiecki pokonali Dominika Kutkiewicza i Bartka Serafina 2:0 (15:5, 15:4), a Piotr Filipowicz i Bartłomiej Gędaj Tomasza Brodeckiego oraz Daniela Dasiewicza 2:0 (15:11, 15:10). W meczu o trzecie miejsce Kutkiewicz/Serafin rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść dopiero po tie - breaku. Pokonali parę Brodecki/Dasiewicz 2:1 (15:12, 12:15, 10:5). Z kolei w wielkim finale Filipowicz/Gędaj ograli duet Laskowski/Drzewiecki bez starty seta (15:6, 15:8).

W ramach sportowej majówki z MOSiR-em odbył się też turniej dla adeptów piłki nożnej. Do rywalizacji o Puchar Prezydenta Radomia oraz Puchar Prezesa ROZPN, przystąpiło osiem drużyn chłopców z rocznika 2006. W sumie młodzi futboliści rozegrali 28 meczów. Zwyciężył Młodzik radom, przed Juniortem Radom oraz MSPN -em Radomiak. Kolejne lokaty wywalczyły zespoły: SP Radomiak, Orlik Radom, Broń Radom, Ajax Radom oraz AS Radomiak.

W imieniu organizatorów i patronów imprezy nagrody wręczyli Mateusz Tyczyński, dyrektor Kancelarii Prezydenta Radomia oraz Grzegorz Janduła, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.