Damian Chrzanowski wygrywa na koronnym dystansie. Czas powalczyć o Rio!

Podczas Grand Prix Polski w Szczecinie pływak MZOS Płock był najlepszy na dystansie 200 metrów stylem motylkowym. Był to ostatni sprawdzian przed występem na mistrzostwach Polski, które pod koniec maja również odbędą się w Szczecinie.

- Damian wystąpił na zawodach po ciężkim obozie przygotowawczym kadry Polski. Wygrał z czasem dwie minuty i 94 setne sekundy - mówi trener 18-letniego pływaka Jurij Szyczkow. - Bardzo dobrze popłynął kraulem na 200 metrów. Był piąty, ale po dwóch latach poprawił rekord życiowy aż o półtorej sekundy.

Z dobrej strony pokazał się 16-letni Maciej Guzior. Startował na trzech dystansach: 50 metrów stylem grzbietowym, 100 i 200 metrów kraulem, na których ustanowił rekordy życiowe.

Trener Szyczkow poinformował również, że 13 maja wraz z zawodnikami MZOS Płock jedzie na obóz przygotowawczy do Olsztyna. Powrót jest zaplanowany 22 maja. Cztery dni później wyjeżdża na mistrzostwa Polski do Szczecina (27-30 maja). W kadrze, oprócz Damiana Chrzanowskiego, klub MZOS Płock będzie reprezentować jeszcze dwóch chłopaków i cztery dziewczyny.

Bardzo liczymy na dobry występ Damiana Chrzanowskiego, obecnie nadzieję płockiego pływania. - W Szczecinie spróbujemy powalczyć o minimum na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro - zapowiada trener Szyczkow.

Więcej o: