Kolarka z Ochotnicy Górnej spełnia marzenia. "Jestem dumna"

Katarzyna Niewiadoma rozwija skrzydła. Niespełna 22-letnia kolarka w rozmowie z oficjalnym serwisem międzynarodowej unii kolarskiej (UCI) opowiada o swoich sukcesach.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl Niewiadoma to mistrzyni Europy do lat 23 z ubiegłego roku, której wróżą wielką karierę. Zawodniczka Rabobank-Liv niedawno wygrała wyścig Festival Elsy Jacobs w Luksemburgu. Wcześniej stanęła też na najwyższym stopniu podium w Ronde van Gelderland, w Holandii.

- Przed startem sezonu wiedziałam, że dobrze przepracowałam zgrupowanie w Hiszpanii i czułam się mocna. Z drugiej strony przed wyścigami nigdy nie wiadomo, w jakiej formie są inne zawodniczki - podkreśla w rozmowie z Uci.ch.

Kolarka z Ochornicy Górnej prowadzi w rankingu młodzieżowym UCI Women's WorldTour. W klasyfikacji ogólnej jest szósta. - Z tego jestem najbardziej dumna. Wszystko dzieje się bardzo szybko. Trzy lata temu nawet o czymś takim nie marzyłam. Jeżdżę w drużynie z zawodniczkami, które jeszcze niedawno były moimi idolkami - podkreśla.

Teraz robi sobie krótką przerwę od wyścigów. - Jest mi potrzebna, bym była gotowa na resztę sezonu - tłumaczy. Niewiadomą czeka zgrupowanie w Sierra Nevada. Później weźmie udział w mistrzostwach Polski i przede wszystkim żeńskim Giro d'Italia.

Więcej o: