Mistrzowski dorobek kadetów Olimpijczyka. Starzyński i Dudziński w blasku złota

Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach stylu klasycznego, mające rangę mistrzostw Polski kadetów, okazały się popisem zawodników Olimpijczyka Radom.

Zmagania zapaśników o medale mistrzostw kraju w tej kategorii wiekowej odbyły się w Lubawie. Radomianie zdobyli pięć medali, w tym dwa z najcenniejszego kruszcu. Bezkonkurencyjni w swoich kategoriach wagowych okazali się Dominik Dudziński (50 kilogramów) oraz Błażej Starzyński (63 kg.). Zawodnicy Olimpijczyka w pięknym stylu dotarli do finałów swoich kategorii, a następnie stawali na najwyższym stopniu podium. Do decydującej walki awansował też Patryk Dudziński. Kadet Olimpijczyka zdobył ostatecznie srebrny medal. Indywidualnie na podium stawało jeszcze dwóch zapaśników radomskiego klubu. W wadze 69 kg. brąz wywalczył Khalid Adzijew, zaś w rywalizacji najcięższych (kat. 100 kg.) takim samym osiągnięciem może pochwalić się Marcel Elias.

Ponadto zawodnicy Olimpijczyka zajmowali miejsca w czołówkach poszczególnych kategorii. Piąte lokaty przypadły Maciejowi Parszewskiemu (54 kg.) i Piotrowi Chudzikowi (76 kg.). Trenerami radomskich zapaśników są Zdzisław Kolanek, Włodzimierz Zawadzki i Łukasz Fafiński.

- Jesteśmy zadowoleni z występu naszych zawodników. Potwierdziliśmy przynależność do krajowej czołówki. Warto dodać, że oprócz medali indywidualnych, po raz pierwszy na finałach OOM wygraliśmy klasyfikację klubową - skomentował trener Kolanek.

We wspomnianej przez szkoleniowca klasyfikacji drużynowej Olimpijczyk zdobył łącznie 70 punktów. Na drugim miejscu uplasowali się zapaśnicy AKS -u Piotrków Trybunalski (58 pkt.), zaś na trzecim Sobieskiego Poznań (34 pkt.).