Polonia będzie mocniejsza. Czy to wystarczy na Włókniarz?

Łukasz Sówka podpisał umowę z bydgoskim klubem. W zespole Polonii zadebiutować ma już w niedzielę w pojedynku z Włókniarzem Częstochowa.

Wychowanek KM Ostrów Wielkopolski już w środę trenował na bydgoskim torze. I wypadł obiecująco. - Rozmawiamy i jest duża szansa, że dojdziemy do porozumienia - mówił Władysław Gollob, właściciel Polonii. Ostatecznie udało się podpisać umowę z 23-letnim żużlowcem. Sówka ma zadebiutować w barwach Polonii w pojedynku z Włókniarzem Częstochowa. Ciągle aktualny jest też temat wypożyczenia z Orła Łódź Damiana Adamczaka.

- To bydgoszczanin. Wpisuje się w filozofię budowy drużyny - dodaje Gollob. W tym przypadku problemem jest ważny kontrakt wychowanka Polonii z Orłem i zobowiązania finansowe łódzkiego klubu wobec niego.

Pojedynek z Włókniarzem po trzech porażkach z rzędu jest dla naszej drużyny bardzo ważny. Spisujący się poniżej oczekiwań (dwa mecze, dwie przegrane) goście w Bydgoszczy będą chcieli przełamać złą passę. Na papierze ich skład prezentuje się bardzo ciekawie. Doświadczeni Sebastian Ułamek i Daniel Jeleniewski oraz dwaj obcokrajowcy Thomas H. Jonasson i Nicolai Klindt są w stanie zapewnić zespołowi sukces. Początek niedzielnego meczu o 15.30.

Składy :

Polonia: 9. Andriej Kudriaszow, 10. Łukasz Sówka, 11. Wiktor Kułakow, 12. Mikołaj Curyło, 13. Marcin Jędrzejewski, 14. Patryk Sitarek, 15. Oskar Ajtner-Gollob.

Włókniarz: 1. Sebastian Ułamek, 2. Nicolai Klindt, 3. Daniel Jeleniewski, 4. Artur Czaja, 5. Thomas H. Jonasson, 6. Oskar Polis.

Pozostałe pary 6. kolejki: KSM Krosno - Orzeł Łódź, Kolejarz Rawicz - Wybrzeże Gdańsk, Wanda Kraków - Polonia Piła, Lokomotiv Daugavpils - Stal Rzeszów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA