Wychowanek Lecha Poznań błyszczy w Niemczech. Jego zespół jest liderem, a on strzela i asystuje!

Robert Janicki to zawodnik Lecha Poznań wypożyczony do TSG Hoffenheim. Jego zespół został właśnie liderem ligi do lat 19, a sam Janicki ma w tym sezonie siedem goli i cztery asysty.

19-latek w Lechu Poznań sięgnął po mistrzostwo Polski juniorów młodszych i wicemistrzostwo juniorów starszych. Latem zeszłego roku informowaliśmy o tym, że sprowadzeniem Janickiego jest zainteresowane niemieckie Hoffenheim. Klub z Bundesligi ostatecznie dopiął swego. Janicki najpierw podpisał z Lechem trzyletni kontrakt, a następnie przeszedł do Hoffenheim na dwuletnie wypożyczenie. - W umowie między Lechem a Hoffenheim jest zawarta kwota odstępnego, za jaką Robert mógłby trafić na stałe do Niemiec, ale nie chciałbym jej ujawniać - tłumaczył nam latem Adrian Budzisz, menadżer Janickiego.

Ofensywny pomocnik trafił do zespołu do lat 19. Przez pierwsze miesiące trenował tam pod okiem Juliana Negelsmanna, który w rundzie wiosennej ze znakomity skutkiem przejął pierwszą drużynę Hoffenheim. Janicki zespole U19 radzi sobie doskonale - do tej pory rozegrał siedemnaście spotkań, w których strzelił siedem goli i zaliczył cztery asysty.

W sobotę jego zespół wskoczył na pierwsze miejsce w lidze. Udało im się to dzięki wysokiej wygranej nad dotychczasowym liderem - TSV 1860 Monachium. Hoffenheim rozgromiło rywali aż 5:0, a jedną z bramek zdobył właśnie wychowanek Lecha. Do końca sezonu została już tylko jedna kolejka.

Zobacz wideo

Ekstrafanka, czyli nowy plebiscyt Ekstraklasy [ZDJĘCIA]

Więcej o: